4 asja köögist, mis on aias abiks
kodus.ee
kodus garden
Koduaed. Pilt on illustratiivne. | Shutterstock

Tahad olla oma kodus ja aias võimalikult keemiavaba? Need neli asja koduköögist aitavad!

Shutterstock

Kohvipaks

Sinu aed rõõmustab, kui lämmastikurikka kohvipaksuga taimi väetad - eriti peaks kohvipaks rõõmustama roose. Raputa kohvipaksu taime ümber või puista seda kastmisvette.

Shutterstock

Sidrunikoor

Kui sa ei soovi, et naabri kiisud sinu lillepeenar liivakastina kasutavad, koori sidrun ja puista koored lillede vahele.  Võid ka kahe-kolme sidruni koore ära blenderdada ja segu sooja veega lisada ning nendesse kohtadesse valada, kus sipelgad sulle tüli teevad. Kui aga sidrunikoorega nahka hõõrud , peaks see sääsed eemal hoidma - ka nemad ei salli sidruni lõhna.

Äädikas

Äädikas on efektiivne umbrohutõrje, samuti peletab sipelgad. Tee spreipudelisse segu: kolm osa vett, üks osa äädikat ja pritsi sellega näiteks kõnniteeplaatide vahele jonnikalt tungivaid umbrohututte. Samuti aitab äädikas taimi seenhaiguse korral - lisa 2 teelusikatäit  äädikat kannutäiele külmale kummeliteele ja töötle seenhaigusest tabatud taimi.

Shutterstock

Munakoored

Purustatud munakoored, mis taimede vahele aias puistatud, peaks nälkjad ja muud vastikud elukad taimedest eemal hoidma. Aednikud soovitavad purustatud munakoori mullaga segada - see peaks aitama näiteks tomatitaimedel, aga ka teistel taimevõsukestel tugevaks sirguda.

Artikli märksõnad