4x retro: need kaheksakümnendate lemmikud on tagasi
kodus.ee
The Pink House sametmööbliga elutoas Londoni kodu- ja aiafestivalil oli pilgupüüdjaks mitte kamin, vaid kokteililaud. | kodus.ee

Olid alles ajad, ohkame 1980ndate kodudest fotosid lapates. Pole viga, nostalgikutel ei maksa meelt heita: nii mõnigi sisustushitt on taas tagasi!

Terje Ugandi

 

Serveerimislaud

Serveerimislaud on tagasi ja trendikam kui kunagi varem! Tihti täitab see ka baarikapi ülesannet.

 

Shutterstock

 

Korvmööbel

Alles see oli, kohustuslik korvmööbli komplekt puhketoas või sauna eesruumis Eesti kodusid ehtis - ent vahepeal panipaika pagendatud rotangist diivan ja toolid trügivad taas jõuliselt ka siseruumidesse. Country Living kirjutab, et rotangist punutud mööbel on taas moes ka siseruumides - seda saab miksida mitmete stiilidega, näiteks sobitada boheemlaslik-šiki või mereteemalise koduga. Rotangmööbli plussiks on asjaolu, et see vajab suhteliselt vähe hooldust ning sellest valmistatakse lisaks toolidele-diivanitele ka väiksemaid kodusisustuseks sobivad aksessuaare. Ent ettevaatust juhul, kui sul on kodus kass - mööblit küünistada armastavad kodukiisud võivad rotangmööblist kiirelt jagu saada.

Shutterstock

 

Samet

"Materjalidest on taas moes samet, " rääkis kodus.ee-le Palazzo sisearhitekt  Airita Aim. Sisearhitekti sõnul pole moodsad asjad ka enam nii kandilised kui varasemalt.

Shutterstock

 

Seinavaip

"Seinavaip on taas moes, see trend ogub hoogu üle ilma" räägib sisekujundaja katariina Kalda.  "Soovitavalt näiteks vaibakunstniku loodud unikaalne käsitöö - see on kunstiteos, taies, mis kaunistab kodu," selgitab ta.

poll: