Gaasikütte paigaldus: millest alustada?

TM Kodu & Ehitus
Kas põranda- või radiaatorküte? | Shutterstock

Soojuspumpade kõrval võidab üha enam inimeste poolehoidu gaasiküte ning suurenenud on soov panna korterisse oma isiklik gaasikatel, mis toob koju üheaegselt nii soojusenergia kui ka sooja vee. Kuidas gaasikatla paigaldamise protsess täpsemalt välja näeb, tutvustab OÜ Hilaris juhatuse liige Robert Jaani.

Gaasikatla paigaldamise protsess on tunduvalt kergem siis, kui vastavas kortermajas on juba olemas ühendus gaasivõrguga. Kui seda pole, läheb asi keerukamaks ja aegavõtvamaks. Siis on kinnistu omanikul esmalt vaja kohalikust omavalitsusest uurida, kas korter asub kaugkütte piirkonnas või mitte. Kui too on taotleva korteriomandi paiknemise ala ära määratlenud piirkonnana, kuhu on ette nähtud üksnes tsentraalne küte, võib omavalitsus mitte anda luba gaasiküttega liitumiseks. 
Robert Jaani sõnul on Tartus juhtunud ka nii, et eluase on juba valmis ehitatud ning alles tagantjärele taotletakse luba gaasikütte paigaldamiseks.
Samas ei tule tal meelde oma klientuuriga seotud juhtumeid, kus inimene on tahtnud endale gaasikatelt, aga omavalitsus pole seda lubanud. Uusarendusprojektide eelis on, et kõik vajalik on juba ära määratud. Arendaja on küsinud omavalitsusest projekteerimistingimused ning üksikasjalikult on paika pandud, kas antud objektile saab paigaldada tsentraalset kütet ja/või gaasikütet. Vastavalt neile tingimustele maja ka projekteeritakse ning hilisem väljaehitamine käib selle järgi.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid