Just need kaks lisandit tugevdavad kurkumi mõju. Vürtsisegupiima retsept

kodus.ee
05.12.2017
Lisaks toidule on kurkum suurepärane lisand ka kosmeetikatoodetes, eriti kasulik näo- ja juuksehoolduses. | Shutterstock

Kõiki meid huvitab küsimus, kuidas külmal ajal ja haiguste perioodil hoida oma organism tugevana? Abi otsitakse siinpuhul ka looduslikest vürtsidest. Üheks mõjusmaks abimeheks on kindlasti harilik kurkum, mis on ingveri sugulane. 


Kurkum on tugev looduslik antibiootikum ja põletikuvastane vahend. Kurkumi kollane värvus on tingitud toimeainest, polüfenool kurkumiinist, mis ongi imerohuks olemise alus.
Kollajuures leidub rohkesti E- ja C-vitamiini ning rikkalikult mineraalaineid. Teaduslikud uurimused on tõestanud, et kollajuur leevendab väga tõhusalt ka stressi.

Pipra ja õliga koos on mõjusam

Organism omastab kurkumit kõige paremini siis, kui selle pulbrisse on segatud väheke musta pipart. Et pulber võimalikult hästi lahustuks, tuleb sellele lisada linaseemne- või oliiviõli. Kurkumi-pipra-õlisegu tasub valmis teha natuke suuremas koguses, seda kergelt kuumutada ja pärast jahtumist hoida külmkapis. Kord päevas 1-2 teelusikatäit segada ühe klaasi vedelikuga ning see jook on piisav organismi turgutamiseks. 
Kurkumipulbrit võib segada ka mahlade, hapupiimatoodete, ravimteede sisse.
Külmetuse vastu profülaktikaks on soovitav segada 0,5 tl pulbrit  0,5 tl õliga ja lisada hea näpuotsatäis musta pipart. Seda segu võib lisada köögiviljadele, suppidesse, lihatoitudesse. 
Külmetushaiguste raviks tasub soojale meega piimale lisada kurkumit – nii on tervistav mõju mitu korda tugevam.

Retsept, kuidas valmistada imeline vürtsisegupiim

Valmista vürtsisegu: 1 tl kurkumipulbrit, 1 peenestatud kaneelipulk, näpuotsaga peenestatud nelki, näpuotsaga jahvatatud muskaati, 1 tl riivitud või tükeldatud ingverit.
Vala segule 2 kl kuuma vett.
Keeda tasasel tulel kuni 10 minutit, kurna.
Lisa 1 tl segule 1 kl piima, lase keema tõusta.
Joo meega soojalt 1 kl päevas.
Sobib külmetushaiguste, kehva ainevahetuse, seedeprobleemide, iivelduse, närvisüsteemi häirete ja väsimuse korral.

Allikas: „Tervis taimedest”, Ühinenud Ajakirjad
Lisaks saad kurkumist lugeda siit.
Milline looduslik vahend aitab kõrge vererõhu puhul, sellest saad teada siit. 

Sarnased artiklid