Kodu, kus stiili jätkub Vahemere rannalt Skandinaaviani
Kaili Kannel
Kodu suured aknad lubavad loomulikul valgusel lahkelt ruumi voolata, muutes kõik helevalgeks. | Terje Ugandi

Juba ammu avaramast kodust unistanud suur pere hakkas maja ehitama armsasse kodukanti. Kaks täiskasvanut, kaks väikelast ning kolm teismelist on kirju seltskond, kel on väga erinevad soovid ja vajadused. Usaldava koostöö tulemusel sisekujundajaga valmis harmooniline kodu, mille loomisele on kaasa aidanud iga pereliige. 

Koos sisekujundaja Kadi Jairiga võeti ette teekond unistuste suunas. Pererahval oli juba eos selge, et nende kodu peaks olema klassikaliselt skandinaaviapärases stiilis, aga ka veidi vahemerelik ja luksuslik, valge, helge ja hubane, ning nende märksõnade järgi sisekujundaja leitigi.

Kodu perenaine Riina räägib: „Seda võimalust, et isekeskis, ilma professionaalse abita suurt kodu sisustama hakata, me isegi ei kaalunud. Väikeste laste kõrvalt oleks see olnud päris võimatu. Nägime kõrvalt seda töömahtu ja Kadi põhjalikkust ka pisidetailides ning oleme väga rahul otsusega kaasata sisekujundaja.”

Väga kindel visioon sooviti võimalikult stiilipuhtalt, tehniliselt läbimõeldult ning praktiliselt teostada. Sisekujundaja on rahul, et teda kaasati juba varakult, siis, kui kõik oli alles planeerimisjärgus. See andis võimaluse kõik ideed läbi kaaluda ja ka ellu viia, ilma et tekiks tehnilisi piiranguid.

 

Magamistoad käsikäes
 

Arhitekti loodud põhiplaani kohandas Kadi konkreetse pere harjumustele rohkem vastavaks. Magamistubadesse planeeris ta praktilised garderoobid. Iga tuba loovutab eelmisele magamistoale garderoobi jaoks tükikese – saades omakorda samapalju ruumi asemele järgmisest toast, taas kord garderoobi jaoks. Sel moel tekitati kandilise põhiplaaniga ruumidesse põnevaid nurgatagused ja nišše, mis lastetubades on täidetud kirjutuslaua või raamaturiiuliga. „Sisseehitatud kapid ja panipaigad on ka silmale rahulikumad, samas praktilised ja jätavad ruumiplaani loogiliselt avatuks,” selgitab Kadi.

Ülakorrusel asuvaid lastetube on neli, need on sisustatud mänguliselt ja laste endi soovidest lähtuvalt. Iga lapse visioon enda toast sai reaalsuseks, kui sisekujundajale antud märksõnad hakkasid ennast käegakatsutavaks vormima.

Näiteks meeldib ühele poisile hunt, mis nüüd suure postrina tema tuba ehib, sinna juurde on leitud sobivad hallid toonid ja aktsendiks pisut musta.

Varateismeline tüdruk vihjas oma toa puhul roosale kullale ja luksusele, need on tema toas nüüd väga peenetundeliselt tajutavad. Vanemate magamistuba on aga stiilipuhtalt haaratud kogu kodu läbivast ideest ja laadist.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Kodu & Aed.