Kuhu minna: astu sisse Tammelinna, Karlova ja Ihaste kodukohvikutesse
kodus.ee
Maitsvat toitu, hüva rüübe ja head seltskonda saab sel nädalavahetusel Tartus toidu- ja veinifestivali raames nautida nii kodus, kohvikus, kodukohviks kui ka lihtsalt tänaval! | Shutterstock

Tartus toimub nädalavahetusel suur toidu- ja veinifest: festivali kodukohvikute päeval, 13. augustil avavad külastajatele oma uksed ka Tammelinna, Karlova ja Ihaste kodukohvikud. Kolme linnaosa peale on festivalisõpradel võimalik külastada enam kui 50 kodukohvikut.  Vaata siit, millised kohvikud Tammelinnas uksed avavad, siit saad näha kõiki Karlova kodukohvikuid ja siit Ihaste külalislahkeid koduseid kohvitubasid!

Kolmepäevase Tartu toidu- ja veinifestivali avab täna, 11. augustil pop-up õhtusöök, mis toimub Ülikooli 3 ja Küüni 5 vahel olevas sisehoovis. Restorani UmbRoht kokad näitavad, kui maitsvaid toite on võimalik valmistada kohalikust toorainest. Pilet õhtusöögile maksab 55 eurot ning neid on võimalik soetada restoranist UmbRoht, veinibaarist Vein ja Vine, kohvikust Crepp ning Tallinna veinibaarist Shvips.

Festivali põhipäev on laupäev, 12. august, mil Küüni tänaval ja parkides laiuva toiduala fookus on Eesti oma toidul ja toorainel. Külastajad saavad väiketootjate tooteid koju kaasa osta ja ka kohapeal degusteerida ning proovida pop-up restoranide toodangut. Kaasa saab lüüa “Tartu maitse 2017” valimisel. Tiitli nimel võistlevad 11 kodumaist suur- ja väiketootjat, kes on festivalialal märgistatud „Tartu maitse 2017“ märgisega.

Samal päeval avatakse esmakordselt Ülikooli 3/ Küüni 5 sisehoovis veiniala. Veinibaaride Vein ja Vine ning Shvips eestvedamisel kogunevad Eesti suurimad veinide maaletoojad ja veinisõpradel avaneb võimalus degusteerida erinevaid veine üle maailma, osaleda õpitubades ning õhtutundidel nautida bossanova ja jazzirütme Brasiiliast. Maineka žürii toel valitakse välja ka esimene Tartu linna vein.

Ürituse meeleolukat programmi juhib restorani Riis peakokk Lauri Tomingas, muusikalist meelelahutust pakuvad erikülalised Peipsimaalt, Zorbas ning HU?. Kesklinna pargi lasteala mänguline programm hõlmab nii küpsisekoogi söömist kui ka toredaid ja liikumist täis tegevusi. Sel aastal täiendab festivali ka Kvartali toidutänav „Maitsvaid Ampse“, mis pakub huvilistele Eesti toorainel baseeruvaid maitseid maailma eri köökide kontekstis.

Tartus pakub Aparaaditehas Tammelinna kodukohvikute päeva osana kõigile neile, kel pole võimalik külalisi kodus võõrustada, ent seda siiski teha tahaks, võimalust avada oma ühepäevakohvik 13. augustil Aparaaditehase vahvas uues taskupargis. Mõnusa kodukohvikutepäeva vaibi toob Aparaaditehas oma hoovile 13. augustil, kuid juba päev varem, 12. augustil peeatkse Tartu toidu- ja veinifestivali päeva - lisaks ohtratele maitseelamustele saab osaleda trükimuuseumi kulinaarse plakatikunsti töötoas: kulinaarne plakatikunst 90-aastase trükipressiga ja sajandivanuste puutähtedega. Ise saab suurt masinat ringi ajada ning hiljem plakati endale koju kaasa võtta!

Vaata üleilma maitsete paraadi, kodukohviku registreerimist ja Aparaaditehase toidupeo programmi siit!