Kuidas hooldada õhksoojuspumpa?
TM Kodu & Ehitus
Õhksoojuspumba hooldus | TM Kodu & Ehitus

Tehase garantiitingimustega kaasnevat hoolduskulu kalkuleerides võib jääda mulje, et soojuspumbale hoolduse teostamine on midagi halba ja seega lihtsalt tülikas ning tarbetu lisakohustus. Ent kõik, mis liigub, ka kulub.

"Seadme korrektse hooldamisega tagate soetatud seadmele pika tööea – hooldamata seadmete eluiga võrreldes korrektselt hooldatud seadmetega on keskeltläbi 40% lühem," teab Bestair Kaubanduse tegevjuht Ramol Oja. "Hooldamata seadmetel on ülimalt tõenäoline, et esineb gaasiringi rikkeid, mis üldjuhul hakkavad ilmnema alles peale garantiiperioodi lõppemist ja tarbijal tuleb sellise olukorra tekkides kanda kordades suuremaid kulutusi, kui seda on seadme hooldamisega kaasnev kulu. Sellisest suuremast võimalikust rikkest tulenev remondikulu võib aga halvimal juhul olla juba võrdne uue soojuspumba maksumusega."

Hoolduskulude kalkuleerimine

Hooldamata seadmetel on juba 5–6 aasta möödudes suur tõenäosus rikkele, mille parandamine on väga kallis. Korrapäraselt hooldatud seadmete puhul on selliste murede ilmnemine äärmiselt vähetõenäoline ja seade suudab probleemideta vastu pidada ka 15 aastat. "Oluliselt soodsam on soojuspumpa hooldada, kui tegeleda hooldamatusest tulenevate võimalike tagajärgedega. Kokkuvõtvalt paneb korrapärase hoolduse vajalikkust kliendile südamele iga vastutustundlik müüja ja paigaldaja," sõnab Oja.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri TM Kodu & Energia.