Modernne luksus roosa ja halliga
Kaili Kannel
Diivan
Targas majas asuv merevaatega korter on alates aasta algusest koduks Mihail Burõhhile, kes on Café Mademoiselle’i omanik, ja tema kaunile kaasale Viktoria Viitmannile, kes töötab Meritoni hotelli käibejuhina. | Terje Ugandi

Kui sisearhitekt Elina Freimuth Tivoli elurajoonis Pikksilma tänaval asuvasse majja korterit sisustama kutsuti, ühendas teda tellijatega juba pikem varasem koostöö. Kuna eelnevad projektid sujusid ladusalt ja heas üksteisemõistmises, otsustati, et pere uue kodu aitab kujundada samuti Elina.

 

Targas majas asuv merevaatega korter on alates aasta algusest koduks Mihail Burõhhile, kes on Café Mademoiselle’i omanik, ja tema kaunile kaasale Viktoria Viitmannile, kes töötab Meritoni hotelli käibejuhina. Paljud külla tulnud sõbrad ja tuttavad ütlevad, et paari kodus on tunda Café Mademoiselle’i atmosfääri – see näitab, et kohvikuketi kujundus (mille autor on Elina Freimuth) on loodud omanike näo järgi ning sama stiil valitseb ka pere kodus.

Korteri planeering jäeti suures osas samaks, nihutada tuli vaid paari seina ja ühe siseukse asukohta, mis oleks kööki liialt sisse trüginud. 106 ruutmeetril paiknevad esik, kaks vannituba, esinduslik kodukontor-kabinet, avar ja avatud elutuba-köök, magamistuba mahuka garderoobiga ning külalistetuba. Korteri seinad on neutraalset halli tooni, millele on sisustuses aktsendiks lisatud kübeke roosat ja vaske, mis mõjub väga värskelt ning luksuslikult. Kujundades Mademoiselle’i kohvikuid, kus hall toon toob eriti hästi esile roosa glasuuriga koogid ja kommid, jõuti väga loogiliselt otsuseni, et roosa tuleb ka kodus tuppa lasta.

Loominguline kodukontor

Peremehe esinduslikus kodukontoris püüab esimesena pilku efektne laud, mis telliti Itaaliast. Kui tühja tuppa esimesena saabunud mööbliese paika sai, tundus, et võib-olla oli peremees laua suuruse valimisega liiale läinud ja muud ruumi ei mahugi. Kui aga sisearhitekti joonise järgi valminud seinariiul üles pandi, loksus kõik paika.

Mihail räägib, et kodukontor on tema jaoks loominguline paik, kus sisustus toetab loovust ja pakub privaatsust, et tegeleda muusikaga, lugeda raamatuid ja mõtteid koondada. Kontori seina ja riiuli toon sulanduvad mõnusalt üheks ja nii ei teki ruumi värvikoloriidis liigseid nihkeid – riiulil eksponeeritud raamatud ja meened ise loovad mängleva värvinüansi. Mustad siinidel jooksvad laevalgustid lisavad ruumi täpselt paraja annuse maskuliinsust.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Diivan.