15 sibullille, mida vesirotid ei puutu
Kaja Kurg
Kodu & Aed aiatoimetaja
Vesirotid jätavad puutumata nartsissisibulad | Shutterstock

Mügridele ehk vesirottidele maitsevad väga lillesibulad, aga õnneks mitte kõik – istuta peenrale need 15 mügrikindlat sibullille ja naudi kevadist õieilu!

Kui aeda on tabanud mügride nuhtlus, siis tõenäoliselt ei tärka kevadel peenral ükski tulp ega hüatsint, mille sibulaid sai sügisel aiaäris õhinaga valitud ja pärast suure hoolega istutatud. Ka liiliate suvine värvimöll jääb vaid unistuseks. Kõiki kevadel õitsevaid sibullilli need ebameeldivad närilised siiski ei himusta.

Mügrile ei maitse:

1. Harilik püvilill ehk keisrikroon (Fritillaria imperialis). Efektne õitseja lõhnab mügride meelest nii vastikult, et nad hoiavad parem eemale.

2. Nartsissid (Narcissus). Kogu taim on mürgine, eriti aga sibulad. Mügrid on targad – nad “teavadˮ seda ja nartsissisibulaid ei puutu.

3. Kevadmagun (Sanguinaria canadensis). Mürgised on nii taime lihakas risoom kui ka maapealne osa.

4. Kevadadoonis (Adonis vernalis). Adoonised kuuluvad tulikaliste sugukonda ning mügrid millegipärast tulikalisi ei armasta.

5. Lumekupud (Eranthis). Kuna ka lumekupp on tulikaline, võib teda muretult kasvatada mügride lahinguväljal.

6. Laugud (Allium stipitatum). Vänge lõhn peletab eemale.

7. Amuuri tulivõhk (Arisaema amurensis). Kogu taim on mürgine ja mügri teab seda.

8. Sügislilled (Colchicum). See krookusega väga sarnane lilleke on üks mürgisemaid aiataimi, sellepärast mügrid neid näksimas ei käigi.

Mügrile ei maitse ka aarumid, lumi- ja märtsikellukesed, võsaülased, kanakoolmed, valevlilled ja merenderad.

Sarnased artiklid