5 toataime trendi, mida 2018. aastal järgida

Sisuturundus
Toataimed aitavad toime tulla stressiga. | Kekkilä

Toataimed on tuntud õhu puhastamise ja toksiinide eemaldamise mõju poolest, kuid neil on ka muid olulisi rolle nagu heli, saastatuse ja stressi vähendamine ning heaolu suurendamine.

1. Lülita end tehnoloogiast välja

Eneseteadvus on tänapäeval juba laialt levinud fraas, mis inimeste elus omab tähendust kui mehhanism, mis aitab toime tulla stressi ja kaasaegse tehnoloogia kiire arengu muutustega. Kuna Põhjamaade aiahooaeg on lühike, veedavad siinsed inimesed poole aastast kodus, toas.
Siseruumi või -ruume saab kasutada ja kohandada endale puhkamiseks, meditatsiooni või jooga jaoks. Üha enam ollakse pühendunud selliste tubade kujundamisse toataimede rohelusega, mis võimaldab vaikset ja rahulikku õhkkonda ning võimalust ennast kogu tänapäeva tehnoloogiast välja lülitada.


2. Paljunda toataimi

Lihtsalt toataimede kogumisest ja kasvatamisest samm edasi on nende paljundamine uuteks. Lihtsamad oleks need, mis tekitavad ise võrseid või istikuid, nagu piilead, tups-rohtliiliad ja sukulendid. Varte ära lõikamisega saab paljundada begooniat, draakonipuud ja jasmiini, samas lehtedest saab uusi pistikud Aafrika kannikesest ehk säntpooliast, jõulukaktusest ja havisabast, mis on vaid üksikud näited.

Meeles tuleks pidada, et iga uue taime paljundamiseks tuleb kasutada uut toataime substraati, mis ei sisalda patogeene. Aja kokkuhoiuks võib taime istutada kohe mulda, mitte panna vette, kuna vees kasvanud taimed tuleb lõpuks ikka mulda istutada. Taimedega tegelemisel kasutatakse alati puhtaid potte ja aluseid ning puhast steriliseeritud teravat nuga vältimaks igasuguseid infektsioone.

 

3. Õhutaimed (Tillandsia)

Õhutaimed kogusid suurt populaarsust 2017. aastal ja on kindlasti trend ka 2018. aastal. Tänu mitmekülgsusele saab nende väljapanekut piirata ainult omaenda kujutlusvõime või selle puudumine. Väikesed klaasist rippuvad anumad, metallist spiraalid, puitraamid ja karbid – põhimõtteliselt kõike saab kasutada kujundamaks oma kodu nende hämmastavate taimedega. Õhutaimed on epifüütsed ja neid saab kasvatada teistel taimedel või rajatistel ilma mullata, mis on juba vaatepilt omaette.


4. Taimede segu siseruumides

Erinevad taimed võivad olla koondatud ühte potti või anumasse, et luua nn taimede assortii. Üldjuhul toimib see kõige paremini taimedega, mis vajavad kasvuks sarnaseid tingimusi. Näiteks võib kena efekti tekitada üks kõrgem taim, mille ümber on istutatud erinevad madalamad taimed. Ka erinevate õhutaimedega saab ruumi efektsemaks muuta, luues kompositsioone bromeeliate, tillandsiate ja orhideede ning puidust või muust materjalist aksessuaaridega.


5. Erinevad potid ja dekoratiivsed kaaned

Igasuguseid potte-anumaid on erinevaid nii oma kuju kui ka suuruse poolest, seega erilist ja huvitavat visuaalset vaatepilti saab luua alates väikesest kausikesest taimega kuni suurte, kas või konteineri tüüpi anumatega, milles kasvamas näiteks palmid või mis on kaetud dekoratiivkividega (kivid aitavad hästi niiskust hoida!).

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid