6 kõrvitsatrikki. Mida kõike kõrvitsaga teha võib!

Tiina Tammet
Lisaks toidulauale sobib kõrvits hästi ka dekoratiivelemendiks. | Shutterstock

Kulinaariaimede kõrval pakub kõrvits muidki väärtusi, millest ei tasu niisama mööda vaadata. Sisu söögiks, ent ka kõrvitsakoorest saab imeasju teha. Vaja vaid veidi leidlikkust, ja mõistagi ei maksa huumorimeelt alla suruda.

1. Tervitus! Kui trepil võtab teid vastu lõbus tegelane, kanarbikuoksad juustena mütsi vahel, küllap siis võib ka pererahvalt südamlikku vastuvõttu loota. Igal juhul ei ela siin mornid ja fantaasiavaesed inimesed!

2. Poolikutest kõrvitsakõrvitsakoortest saad värvikad taimepotiümbrised. Need pole küll igavesed, aga kuni püsivad, teevad kõige verevaesemagi köögi lustakaks-rõõmsaks.

3. Seo pisikesed dekoratiivkõrvitsad või muud viljad koos kauakestvate kanarbikega temaatilisse kompositsiooni. Selline seade kõlbab nii oma kodus meeleolu loomiseks kui ka lillekimbu asemel  kinkimiseks.

4. Hiline õuepidu või õhtune trepivalgustus saab romantilise lisandi pisikestest kõrvitsatest küünlajalgade näol. Dekoratiivkõrvitsad on tugeva koorega ning küünlad seisavad seal kindlalt püsti.

5. Oktoobris on alati rohkelt aedvilja. Miks mitte sööjate tuju tõsta, serveerides rooga tavalise kausi asemel unikaaldisainiga nõust, mis tehtud looduslikust kõrvitsakoorest. Mõtled säästlikult, toimid keskkonnasõbralikult ning teenid sööjate imetlust ja kiidusõnu. Ja toit maitseb raudselt paremini, eriti lastele.

6. Vahelduseks lustlikele ja optimistlikele kõrvitsaseadetele üllata oma väikseid sugulasi või morni naabrimeest millegi ootamatuga. Ära pelga musta huumorit!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid