1.Tee mõnusat mulda
Mida värskemalt lehed komposteeruma saavad, seda paremini need lagunevad. Kuna lehtedes on vähe lämmastikku, mida mikroorganismid oma lagundavaks tegevuseks vajavad, sega lehtede hulka lämmastikurikast muruniidet. Puhas lehekompost on happeline ja sobib vaid turbaaia taimedele. Happesuse neutraliseerimiseks viska lehekihtide vahele puutuhka või aialupja. Niiskuse ja soojuse hoidmiseks kata kuhi mullaga. Lagunemine kulgeb tõhusalt, kui hunnik on u 2 m laiune ja 1,5 m kõrgune.
2. Kasuta multšimiseks
Riisu lehed puude ja põõsaste alla ning püsilillepeenrale multšiks. Puista juurde puutuhka või aialupja, sest haigustekitajad ei talu leeliselist ja neutraalset keskkonda. Lehekatte alla koguneb palju vihmausse, tänu neile laguneb lehemass kiiremini toitvaks kompostiks.
3. Laota sibullilledele soojakatteks
Kui lillesibulate istutamine jäi hilja peale, kata peenar paksult lehtedega. Sooja teki all saavad sibulad jätkata juurdumist.
4. Kasuta mulla parandamiseks
Vii lehehunnikud peenramaale ja kaeva mulla sisse. Lehed (v.a tamme- ja pöögilehed) lagunevad kiiresti, muudavad mulla kobedamaks ning lisavad sinna taimetoitaineid ja huumust. Eriti tasub seda nippi kasutada raske savimulla heastamisel.
5. Väeta muru
Kui kõik lehed on puudelt langenud, niida muru üle ning jäta lehe- ja rohupudi murule. Tööle asub vihmausside ja mikroorganismide armee, kevadeks on kõik lagunenud. Kuna lehe- ja rohukõdu muudab mulla happelisemaks, mis meeldib samblale, siis puista hilissügisel murule aialupja või puutuhka.
6. Pane roosidele talvekasukaks
Kasuta ära vihmata päevad ja pane kuivi lehti suurtes kilekottides hoiule. Kui saabub aeg katta roose või viinapuid, on neid siis hea võtta. Lehtedele pane vettpidav kate, sest märg materjal enam sooja ei hoia. Hiirte tõrjeks torka lehtede vahele mürkhõrgutisi.
7. Abista talvel kompostrit
Kuivi lehti tasub koguda ka selleks, et neid panna talvel kompostrisse köögijäätmete vahele. See suurendab kuivaine hulka ja paneb lagunemisprotsessid õigesti kulgema.