7 veetlevat vaasilille, millega pidulauda kaunistada. Nipid, kuidas lõikelilled kauem kestaksid

kodus.ee
Puhta ja intensiivse värviga kroonülane. | Shutterstock

Värsket hõngu saame tuua lillekauplusest pundi lõhnavate õitega. Sellist väikest rõõmukildu peab endale aegajalt ikka lubama!

Et lilled kestaksid...

* Selleks, et lõikelilled meie meeli kauem rõõmustaksid, tuleb asetada need alati puhtasse vaasi ja vette.

* Soojas seisvatel lilledel uuenda varre lõiget üle päeva ja vaheta vett.

* Varrelõike uuendamiseks tehakse enamasti pikk diagonaalne lõige ja vars asetatakse käesooja vette, sibullilledel aga tehakse varrele ristlõige ja kasutatakse külma vett.

* Meie kauplustes olevaid lõikelillede säilitusvahendeid võib julgelt kasutada, lisa neid veele vastavalt paki sisule. Need aitavad õitel kauem vaasis püsida.

* Lilled mõjuvad suures vaasis paremini, kui neid on palju. Jälgi samas, et taimed pole liiga tihedasti kokku topitud, muidu läheb vesi kiiresti roiskuma.

Mida võiks vaasi panna?

Tulp | Shutterstock

Tulp Tulipa on tuntud ja armastatud kevadlill, aga ikka lummab iga kevadeootajat oma lihtsa iluga.

NB! Tulp on küll suure januga, kuid talle tuleb panna vähe vett korraga. Ole tähelepanelik, et vesi vaasis otsa ei saa. Tulbile sobib külm vesi. Uuenda iga kord lõiget, kui vett vahetad.

Luudpõõsas | Shutterstock

2. Luudpõõsas Cytisus võib olla mitut tooni. Seisab vaasis kaua kaunis. Selle värske magus lõhn sümboliseerib kevade algust!

Aasia tulikas | Shutterstock

3. Aasia tulikas Ranunculus asiaticus on kaunis kevadekuulutaja. Pane lilled vaasi käesooja vette.

Kroonülane | Shutterstock

 4. Kroonülane Anemone coronaria võlub puhta ning intensiivse värviga. Jälgi, et õied ei ole liiga kitsas vaasis – nii jätkub lillede ilu pikemaks ajaks.

 

Linnupiim | Shutterstock

5. Linnupiim Ornithogalum on kaunis taim, kes seisab vaasis väga pikka aega. Korraliku hooldamisega toob ta rõõmu mitu nädalat.

Neriinet | Shutterstock

6. Neriinet Nerine võib julgelt eksponeerida ühe-lille-vaasis, aga neid võib olla ka paras peotäis. Tee puhas ja diagonaalne lõige ning pane lill käesooja vette.

7. Hüatsindiga Hyacinthus peaksid olema ettevaatlikud need, kes ei talu tugevat lõhna. Hüatsinti peaks eksponeerima teistest lilledest eraldi. Juhul, kui soovid sättida hüatsinti ühte kimpu või seadesse koos teiste taimedega, hoia teda enne ööpäev külmas vees.

Allikas: Sigrid Evisalu nõuanded ajakirjas Kodu&Aed

 

 

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid