Aita ja Vello Vaher – teineteist toetades
Tiiu Talvist
Oma magistriõpingud on Aita ja Vello mõlemad läbi teinud viie lapse kasvatamise ning paljude muude tööde-tegemiste kõrvalt. | Olge Makina

Vaherite perest mõeldes tuleb esimesena silme ette kindlasti Vello, kes hiljuti Ameerika talendisaates "America's Got Talent" oma pööraste trikkidega miljoneid televaatajaid ehmatas ja hullutas. Muidugi meenub alati särav Aita ja tema helisev naer, mis on täiesti eksimatult äratuntav.

Aita ja Vello Vaheri pere tsirkusetrikid on veel kõigil meeles, eriti sellest ajast, kui Vello oma väikesi lapsi teleekraanil ebanormaalselt kõrgele hüpitas ja lennutas, nii et igal lapsevanemal oli seda vaadates hing kinni. Nüüd on peaaegu kõik Vaherite lapsed juba täiskasvanud ja vanematel on lõpuks ometi aega tegeleda nii-öelda oma asjadega.

 

Omad asjad ajada
 

Aita loetleb: "Mina õpetan juba kümnendat aastat Polygoni teatrikoolis noortele näitlemiskunsti, kõnetehnikat, hääleimprovisatsiooni, klounaadi ja miimi. Lisaks on mul veel mõned õpperühmad siin ja seal, samuti teen vahel mõned rollisutsud teatrites või teleseriaalides, käin ka filme dubleerimas. Olen väga rõõmus, et ma ei pea enam nii pingsalt töötama, saan ise valida ja planeerida oma tööaega ning pühenduda oma teismelisele tütrele, kes meie lastest veel viimasena kodus on."
Vello tegeleb praegu enda sõnul peamiselt tagasitulemisega. Pärast Ameerika talendisaadet sai temast väga populaarne artist, keda kutsuti esinema nii Eestisse kui ka välismaale. Aga siis tuli vahele üks õnnetu juhus.

"Eelmise aasta 10.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Kodutohter.