Algajale aednikule: mida suvel tarbeaeda külvata-istutada?

kodus.ee
Kes aiapidamisega hiljaks jäi, sel ei tasu meelt heita: ka praegu võib veel külvata aedtilli, koriandrit või põld-võõrkapsast. | Shutterstock

"Kas olen nüüdseks tarbeaia loomisega lootusetult hiljaks jäänud või on veel midagi, mida võib juulis külvata-istutada?" päris kodus.ee toimetuselt üks lugeja.

Vastab Tallinna botaanikaaia avamaakollektsioonide osakonna vanemaednik Ave Visnapuu:

Praegu võib veel külvata erinevaid lehtköögivilju ja kiirekasvulisi maitsetaimi, näiteks aedtill, aed-harakputk, aedmalts, jaapani lehtnaeris ehk misuuna, hiina lehtnaeris, põldkännak, aedkoriander, põld-võõrkapsas ehk rucola, kroonjas jaanikakar, aedsalat, salatkress, ürt-allikkerss, mungalill. Istutada võib erinevaid ettekasvatatud köögivilju, näiteks kõrvits, kurk, lillkapsas, seda muidugi juhul, kui neid kuskil veel müüakse.

Seega jagub veel selliseid taimi küll, mida külvata või istutada. Muidugi on veel rida püsikuid, mida võib terve suve istutada, näiteks talisibul, murulauk, rabarber, leeskputk jne.  Hea oleks kui need oleksid nn. konteineristikud, aga hea hoolitsuse korral lähevad kasvama ka tuttava aiast väljakaevatud taimed.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid