Anna vanale võimalus

Ele Praks
Sageli juhtub nii, et vana mööbel on kõvasti kvaliteetsem kui uus. | Tootja

Vanad asjad on ilusad nagu vanad inimesed. Neis on kulumise võlu, nad kannavad endas möödunud aegade rahu ja väärikust, pakuvad kindlustunnet ja tuge. Kõige mõnusam kodune interjöör on selline, kus uus ja vana eksisteerivad sõbralikult kõrvuti.

Kuidas uut ja vana siduda

Vanade mööblitükkide kokkukuhjamine kodus võib tekitada tunde, et oled sattunud kolikambrisse. Ainult uhiuued asjad reas mõjuvad aga hingetult, sest neil puudub nõnda isikupära.
Kõige parem, kui suudad uut ja vana teineteist täiendama panna: vana söögilaud ja uued toolid, uus kummut ja antiikne peegel võivad tõenäoliselt sobida.
Pisikesed „uusvanad” sisustusdetailid, näiteks vanaaegses stiilis lülitid ja pistikupesad seovad eri ajastud ühte.
Kui sisustatakse vana maja, võiks näha vaeva vanade ehitusdetailide taastamisega. Ajastule vastavate akende, uste ja põrandaliistude taastamine võib anda vägeva efekti ning loob edaspidiseks sisustamiseks mõnusalt inspireeriva ja väärtusliku tausta.

 

Kust asju otsida
 

Toredaid vanu esemeid võib leida poest Sõbralt Sõbrale, Uuskasutuskeskusest ja teistest vanakraamipoodidest ning vanavaraturgudelt ja - laatadelt. Kindlasti tasub surfata ka Facebooki ostu-müügigruppides ja mujal veebis, kus kaubeldakse antiikse kraamiga. Suhtlusmeediast võib leida vihjeid, kui mõni sõber-tuttav kolib või soovib muul põhjusel üleliigseks osutunud esemetest vabaneda.

Kui remondid vana maja, siis võivad aarded peituda ka viimase viimistluskihi all: kipsi alt võib vabaneda uhke laelaudis või kumer peegelvõlv, reliini all on vahel peidus kena laudpõrand ja tapeedikihtide varjust koorub unustatud uks. Need detailid võivad saada sinu uue kodu kroonijuveelideks.

 

Mida silmas pidada?
 

Otsi võimalikult heas korras olevat vanamööblit ja sobitagi see oma kodu sisustusega just sellisena, nagu see on.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Kodu & Aed.

Artikli märksõnad