Armastada pole kunagi hilja
Maria Torm
Me ei peaks vanemaks saades kartma leida inimesi, kes aitavad meil isiksustena kasvada ja areneda. | Shutterstock

Mida vanemaks me saame, seda raskem võib olla uue kaaslase leidmine. Kui arvad, et põhjus on sinu vanuses, peatu korraks ja mõtiskle: ehk peitub probleemi iva hoopis sinu suhtumises ja harjumustes?

Elu kulgeb harva sirgjooneliselt, ilma suurte raputusteta, ja nõnda leiavad nii mõnedki meist end ühel hetkel üksikuna. Kerge on käega lüüa ja öelda, et olen uue armastuse leidmiseks liiga vana – mõnikord on uue suhte õide puhkemiseks vaja lihtsalt veidi muuta oma harjumusi ja ellusuhtumist.

Tõsi küll, üle 40 aasta vanuses on uute tutvuste leidmine teistsugune kui kahekümnendates – noored on suhete loomisel avatumad kui vanemad. Mida rohkem aastaid turjal, seda enam kipume uute suhete ees ust sulgema, samal ajal imestades, miks ometi keegi sealt sisse ei astu.

Oma osa mängivad siin meie enda kinnistunud harjumused, millest ei tihka kergekäeliselt loobuda, sest need pakuvad rahulolu ja täidavad ühtlasi meie aega. Pisikesed igapäevategevused lohutavad meid, pakkudes turvatunnet, ning seavad eesmärgi, kuhupoole rühkida.

 

Pole aega... ega ka tahtmist
 

Kõige tavapärasem ettekääne, miks mitte oma harjumusi muuta, on kiire elu. Tegelikult on meil vanemas eas täpselt sama palju aega käes nagu 25-aastasena.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Kodutohter.