Balti jaama turg - Eesti toit, disain ja käsitöö

Kristel Trell
kodus.ee
Balti Jaama Turg tegi 19. mail uksed lahti. | kodus.ee

Eile suure peoga avatud Balti jaama turg pakub Eesti parimat - toitu, disaini ja käsitööd. Lisaks sai Kalamaja-vanalinna kant lõpuks ometi korraliku suure Selveri, uksed avas MtFitnessi spordiklubi ning melu tekitavad uuel turul mitmed tänavatoidukohad. Kokku on turul ligi 300 erinevat kauplejat.

Balti jaama turu arhitektuurse projekti autoriks on KOKO Arhitektid - õnnestunud kombinatsioon industraalse, suurlinnahõngu siseruumist kombineerituna mõnusa väliruumiga.  Kauplemine toimub kolmel erineval tasapinnal ning ka väljaspool hooneid kioskites ja müügilettidel. Turu maa-alusel korrusel asuvad Selver ja spordiklubi, esimesel korrusel suur kala- ja lihasaal ning mitmekülgne tänavatoidu ala ligi 20 erineva söögikohaga. Teine korrus on pühendatud peaasjalikult Eesti disainile ja käsitööle, rõivastele, olmekaubale, antiigile ja vanavarale.

Pood "Eesti käsitöö vedur" Balti jaama turul | kodus.ee

Muuhulgas saab sealt autentset kohalikku käsitööd - oma käsitöökeskuse “Eesti käsitöö vedur” avas turul näiteks Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit. Avamispäeval tikiti koos külastajatega käsitööpoe tunnusvaipa, uuest poest leiab laia valiku traditsioonilist ja uusloomingulist käsitööd rohkem kui sajalt erinevalt meistrilt. 

Eesti Lihatööstuse esinduslett Balti jaama turul. | kodus.ee

Suures lihasaalis saab samuti osta parimat kodumaist - Eesti Lihatööstuse esindusletis lõigatakse kõik tükid kohapeal.

Balti jaama turul müüdi Eesti värsket kartulit | kodus.ee

Juurviljaletis tähistasid sini-must-valged lipukesed kodumaist kaupa, sealt võis vaatamata nirule kevadele leida koguni kohalikku värsket kartulit - 6 eurot kilo. Ent pakutakse ka muud head kraami - näiteks kohe Eesti kartuli kõrval saab osta Gruusia veini ja kastmeid. 

Gruusia toidu laat Balti jaama turul. | kodus.ee

Balti jaama turu tavapärased avamisajad alates 19.maist:

Sise- ja välisturg: E-R 09-19; L,P 09-17 Tänavatoidu ala: E-P 09-20

-1 korruse kauplused: E-P 9-20

Selveri supermarket: E-P 08-22

MyFitness spordiklubi: E-R 6.30-23; L,P 09-21

Sarnased artiklid