Fotod: Hansaplant avas pidulikult 20. aiahooaja

kodus.ee
Hansaplant avas 20. aiahooaja | Hansaplant/Raul Mee

 Hansaplant avas eile pidulikult 20. aiahooaja - õueala uksed tehti lahti, uudistama tulnud külalistele tutvustati kevadlõhnalist aianduskeskust ning uusi ja põnevaid aia- ja sisustustrende. Pidulikku avaõhtut juhtis Ženja Fokin ja muusikalist naudingut pakkus Grete Paia.

"Selle kevade peamised taimetrendid võib kokku võtta sõnadega – rohkem ise kasvatatud maitsetaimi, igasse tuppa väike džungel ja terrassid aasta läbi roheliseks," vahendas Hansaplanti turundusspetsialist Annika Reiljan. "Toataimed on taas moes! Roheluse tuppa toomine on väga suur ja kasvav trend. On ju teada fakt, et taimed teevad meid õnnelikuks ja aitavad stressi leevendada, milleks siis jätta see luksus ainult õuetaimedele, kui me saame taimedega end ümbritseda ka kodus ja kontoris," räägib ta.

 "1970-ndatel olid toataimed väga populaarsed ja on näha, et see trend on tulnud tagasi. Moodi on läinud ka vanaemade ajast tuntud makramee lillede riputamiseks. Tõusva trendi tõestuseks on näiteks üha enam populaarsust koguv Instagrami leht The Jungalow, mille disainerist autor Justina Blakeney kombineerib alati taimi erinevate sisustuselementidega ning tema fännid ja järgijaskond on sellest vaimustuses.

Küll aga tuleb rohelus tuppa omamoodi või võiks öelda et uutmoodi  – väikesed terraariumid taimedega, väga populaarsed on erinevad õhutaimed (tillandsiad) ja tõelisteks hittideks on saanud kaktused ja sukulendid," vahendab ta. " Ja vähetähtis pole enam ka pott, mille sisse taim pannakse – taimepott on eraldi sisustuselement, mis peab sobima hästi nii taime kui ka koduse interjööriga. Ja ka kõik muu, mis taimekasvatuse juurde kuulub, saab olla väga trendikas – erikujulised kastekannud, lillelised kindad, mustritega kühvlid, stiilsed istutusnõud jne. "

Maitsetaimede kasvatamine

"Maitsetaimede ja ürtide kasvatamine kodus on populaarne juba aastaid, kuid erilist tõusutrendi on nüüd näha ka noorte seas. Aianduskeskusesse uudistama satub tihedamini ka neid, kellel aeda pole – ürte saab ju imelihtsalt kasvatada ka aknalaual ja tänu taimelampidele on see võimalikuks tehtud aastaringselt. Noorem põlvkond on teadlik puhtast toidust ja soovib ka ise maailma paremaks muuta ja oma toitu natukenegi ise kasvatada," rääkis Hansaplanti turundusspetsialist.

Terrassid ja rõdud rohelisteks oaasideks

"Terrass ja rõdu on tänapäeval elutoa pikendused – nende sisustamisel nähakse rohkem vaeva, et seal oleks mugav ja ilus olla. Kui varem tehti terrassid korda suveks, siis aina populaarsemaks on muutunud terrasside kasutamine aasta läbi," vahendab Hansaplanti turundusspetsialist. "Seepärast on tõusujoones kõik, mida terrassidele paigutada. Näiteks sobivad terrassile hästi miniokaspuud ja erivormilised väikesed lehtpuud – okaspuud annavad rohelust ka talvel ja väikesed lehtpuud toovad vaheldust suviste värviküllaste lillede vahele ja on pealegi oma kujuga huvitavad. Nii saab luua terrassidest ja rõdudest justkui miniaiad. Ka taimede aretuses pööratakse enam tähelepanu, et aretada kompaktsemaid ja väiksekasvulisemaid taimi, mille kasvatamine oleks võimalik ka konteineris."

Kevad on tema sõnul suurepärane aeg, et värskendada terrassi esimeste õitsvate sibullilledega, peagi ka klassikaliste võõrasemade ja sarvkannikestega ja maikuus lopsakate suvelilledega. "Kui varem peideti aga köögiviljapeenar aianurka, siis nüüd on terrassidel või nende vahetus läheduses kasvatuskastid salatite, maitsetaimede ja köögiviljadega. "

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid