Fotod: "Minu aed" Grand Prix' laureaatide suvine aiailu

kodus.ee
Konkursil "Minu aed 2017" pälvis Grand Prix' Mati ja Talvi ilu- ja kollektsiooniaed Võrumaal. Lopsakas hortensia terrassil. | kodus.ee

Kodus.ee käis Võrumaal üle andmas Grand Prix' auhinda tänavusuvise fotokonkursi "Minu aed 2017" võitjatele: Mati ja Talvi ilu- ja kollektsiooniaed pälvis žüriiliikmetelt hulga kiidusõnu. Fiskarsi poolt välja pandud peaauhind, Fiskars Waterwheel kastmisvooliku komplekt, mis sisaldab kõike, mida kastmiseks vaja, kulub aga suures lopsakas aias marjaks ära!

Ajakirja Minu Aed peatoimetaja Maarja Gustavson rõhutas aia terviklikkust ning omanäolisust. "See on terviklik ja omanäoliselt kujundatud aed, kus pererahva taimetundmine ja -huvi tuleb hästi esile," sõnas ta.  "Mati ja Talvi aed on iga lillegurmaani unistus, kus südasuvine lopsakas lillemeri pakub silmailu ja ka hingele kosutust. Kuigi omanikud ütlevad, et on aia kujundanud katse-eksituse meetodil, siis meie julgeme väita, et siin on tegemist taimede hingeelu hästi tundvate taimetarkadega. Meile väga meeldis ka see, et ühes aiaruumis kohtuvad viljapuud ja –põõsad, erisugused lillesordid ning viinamarjad, mille tulemuseks üks erakordne koduaed," rääkis Fiskarsi esindaja Triin Tähnas.

Praegu on õiteilus liiliad ja päevaliiliad, mida kaunis koduaias on kokku rohkem kui 100 sorti.  "Aias kasvab meil väga erinevaid lilli ja põõsaid. Põhiliselt võib seda nimetada iluaiaks, kuid mõneti on see ka kollektsiooniaed. Meil on näiteks 30 ringis iirisesorte, umbes 40 pojengisorti, sama palju ka päevaliiliate sorte ja umbes 80 liiliasorti," kirjeldavad omanikud. "Peale nende muidugi roose, flokse, tulpe, hüatsinte jne. Aia oleme kujundanud ise katse- eksituse meetodil, nagu enamus aiapidajaid."

Mati ja Talvi aias on kaks basseini, kus kasvavad vesiroosid ja loomulikult ei puudu ka tarbeaed. "Kolmes kasvuhoones kasvavad tomatid, kurgid ja viinamarjad. Viinamarju on peremees kasvatanud juba üle 25 aasta ja sorte on praegu 20 ringis. Neid kasvab meil kasvuhoones, õues ja ka varjualuse all. Peale selle on muidugi ka õunapuud, pirnipuud, ploomipuud, kirsipuud, maasikad, vaarikad ja sõstrad jne."

Vaata fotosid meie fotokonkursi "Minu aed 2017" võiduaiast galeriist, ning kiika kõiki võistlusel osalenud aedasid!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid