Igal asjal oma koht!
Aita Kivi
Konkursi "Kodu kauniks 2018" finalist. Kodu, kus elaniku jaoks on kõik tasakaalus. | Juta Kübarsepp

Imre Koort hindab kodus mugavust, lihtsust ja korda ning on leidnud ainuõige asukoha kõigile iseloomu ja ajalooga esemetele.

Milline oli teie lapsepõlvekodu?

Olen sündinud Tallinnas, elasime Lillekülas, Hruštšovi-aegses majas. Suure osa ajast olin siiski vanaema juures Järvamaal, metsade, põldude ja loomade seltsis. Viimased kakskümmend aastat olen elanud eri kohtades Tabasalus.
 

Mis teeb kodust kodu?

Koduümbruses peab olema puid, põõsaid ja loodust – Tallinna kesklinnas ma elada ei suudaks.

Kodu on koht, mis on alati puhas ja korras ning kuhu on hea tulla. Kus kõik on su enda tahtmise ja maitse järgi ära pandud. Mulle on tähtis, et asjad oleksid joonepealt paigas. On olnud aegu, mil see ka mind ennast on häirinud – aga ma ei saaks rahulikult telerit vaadata, kui näiteks see telefon oleks teise koha peal …

(Öeldu näitlikustamiseks tõstab mees vanaaegse sinise telefoni paarkümmend sentimeetrit edasi ja muigab.)
 

Teie kodus, mis pääses mullu konkursi „Kodu kauniks” finaali, domineerivad valged, hallid, beežid ja pruunid varjundid. Miks just need toonid?

Need on neutraalsed ja konservatiivsed. Beežid on soojad, mustad ja hallid külmad – see kooskõla annab tasakaalu, et elamine ei jääks liiga läilaks ega läheks kõledaks. See on muidugi subjektiivne arvamus – minu jaoks on kõik tasakaalus.
 

Kuidas te selle korteri leidsite?

Juhuse läbi. Esmalt oli mul paarismaja boks, aga kuna enamasti olin seal üksi, oli palju tühja pinda. Otsustasin boksi vahetada kolmetoalise korteri vastu, aga sain aru, et ka kolmas tuba kogub vaid asju. Müüsin maha ja juhuse tahtel tuli just müüki kahene korter korrus allpool. Kuna selle sisekujundus, värvid ja köögimööbel mind ei kõnetanud, siis tuli teha remont.
 

Miks vahetasite selle kena kodu järgmise vastu?

See oli ette plaanimata asi. Kui remont sai valmis, siis mõtlesin, et kunagi ehk hakkan seda elamist müüma. Kutsusin fotograafi, lasin teha pildid tuleviku kinnisvarakuulutuse jaoks ja kui pildid kätte sain, märkasin Kodu & Aia konkursikuulutust. Saatsingi siis need fotod võistlusele. Mõni aeg hiljem võeti ühendust, minu üllatuseks.

Müügiplaani mul siis veel polnud, aga kuna olen vabakutseline automüüja – eluaeg midagi müünud – ja parasjagu oli vaikne hetk, siis ajas sisemine rahutus mind korterit müüki panema. Juunikuus tekkiski inimene, kellele kõik nähtu meeldis, ja kellele oli oluline, et korter oleks möbleeritud ja värskelt remonditud.
 

Uue kodu valisite samasse rajooni. Mis teile siin meeldib?

Esiteks loodus. Ja Tabasalu asula on kompaktne, siin on kõik 500 meetri raadiuses: lasteaiad, koolid, kauplused, restoranid, perearst, meri, mets, terviserajad, spordikompleks … Ma ei tea Eestis teist kohta, kus nii pisikesel alal nii palju eluks vajalikku koos oleks. Ja ehk oleks mul mujal ka raske kohaneda – siin tean juba iga puud-põõsast.
 

Konkursile saadetud kaaskirjas mainisite: „Sisustamisel on silmas peetud minimalistlikku suhtumist ja mugavust. Korter peab olema ühtviisi mugav, hubane ja lihtne.” Kas see põhimõte kehtib ka uue kodu puhul?

Kindlasti. Välistan nipsasjad, mis tolmu koguvad, küll aga meeldivad mulle erilised, natuke kiiksuga esemed. Need, mis annavad kodule värvi ja isikupära.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Kodu & Aed.

Sarnased artiklid