Jõulutäht toas: 3 olulist asja, mida silmas pidada
kodus.ee
Jõulutäht
Jõulutäht | Shutterstock

Paljud toovad advendiajal tuppa kauni jõulutähe. Ent milliseid tingimusi see vajab?

Valge ja soe ruum, aga mitte liiga kuum
 

Jõulutäht ehk kaunis piimalill (Euphorbia pulcherrima) on pärit Ladina- Ameerikast, seega armastab ta soojust ja valgust. Paljud eelistavad seda kaunist taime seada aknalauale, ent sellega tuleks olla ettevaatlik: jõulutäht ei armasta tõmbetuult. Samuti ei tohiks taime seada radiaatorite lähedusse või muidu liiga sooja ruumi, parimaks temperatuuriks on 20 kraadi. Üle 12 tunni otsest päikesevalgust ei tohiks taim samuti saada.
 

Ära üle kasta

Liigniiskus võib taimele saatuslikuks saada, sestap ära oma jõulutähte üle kasta. Kõige parem on vaadata, kui muld on kuiv ning umbes iga paari päeva järel leige veega kasta. Hästi sobib alusega pott, kuhu üleliigne vesi ära saab voolata - jälgi ja kalla see kohe ära. 
 

Ole ostmisel tähelepanelik

Paljudes poodides  seatakse jõulutähed kahjuks välisukse kõrvale, kus taim on tõmbetuulte meelevallas - külmatundlik taim võib aga nii kahjustada saada. Vali ostmisel niisugune taim, millel on pisikesed veel avanemata õienupud lehtede vahel peidus, nii rõõmustab taim sind veel kaua. Samuti tuleks ostmisel jälgida, et jõulutähte poleks üle kastetud või siis et muld ei oleks liialt kuivanud.

 

Sarnased artiklid