Kääridega roosipõõsa kallal

Kaja Kurg
Shutterstock

Tee roosipõõsad korda!

Soovimatu juurevõsu. Roosi hooldades võib silma jääda, et põõsa sisse või küljele on kasvanud uus, heleroheliste lehtedega võsu, mis erineb kultuurosast. Kui pookealuselt sirgunud soovimatu juurevõsu on väga jõuline ja seda ei õnnestu käega ära tõmmata, kaeva nii kaua, kuni näed, kust ta on alguse saanud, ja siis lõika ära. Maapinnalt lõigates juurevõsu ei kao, vaid hakkab harunema ja tuleb mitme haruga tagasi. Kui lased juurevõsudel kasvada, võtavad nad roosi kultuurosalt jõu ära ning see võib tasapisi hääbuda ja lõpuks hävida.

Närbunud õite eemaldamine soodustab järgmiste õiepungade avanemist. Oluline on seda teha õige koha pealt. Õite all varrel on väiksemad, vaid kolme lehekesega liitlehed ja alles siis tulevad „tavalised”, 5–7 lehekesega liitlehed. Närbunud õie või õisiku all olevale varrele tee lõige esimese „tavalise” lehe pealt. Kui lõikad otse õie või õisiku alt, jäävad uued õievarred väga peenikeseks ja nõrgaks ega suuda õisi kanda.

Kui õisikud on väga suured, siis oota ära kogu õisiku närbumine ja tee siis tagasilõikus. Võid ka osaliselt närtsinud õisi välja lõigata, kuid pärast kogu õisiku närbumist lõika see maha nii, nagu eespool kirjeldatud. Närbunud õite eemaldamine pärsib ka haiguste levimist.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid