Kuidas külvata talve alla püsililli

Kaja Kurg
Külvinõu ei tohi olla liiga väike, sest siis kuivab muld väga kiiresti läbi. | Shutterstock

Näpunäited, kuidas teha sügiskülvi. 

* Sobivad kõik potid, topsid ja karbikesed, mille põhjas on avad liigvee äravooluks ja mille materjal on piisavalt tugev, et pidada vastu miinuskraadidele. Plastist salatikarp võib muutuda nii rabedaks, et kevadel ümber tõstes pudeneb hinnaline külv laiali.

* Külvinõu ei tohi olla liiga väike, sest siis kuivab muld väga kiiresti läbi. Suurem kogus mulda hoiab niiskust pikemalt. Hästi sobivad kandilised kasvupotid mõõtmetega 10 x 10 x 11 cm. Kuna juurtel on ruumi kasvamiseks, et pea kevadel pikeerimisega väga kiirustama.

* Sügiskülvile sobib hästi järgmine külvisubstraat: 2–4 osa kasvuturvast (neutraliseeritud ja väetatud), 2 osa lehekomposti, 1 osa perliiti või vermikuliiti, 1 osa liiva.

* Pista igasse külvinõusse lipik liigi nime ja külvi kuupäevaga.

* Ära jäta külvianumaid lageda taeva alla, sest tugev vihm võib külvid segi peksta, sulale järgnev külm tekitab aga jäise kaane, mille all seemned lämbuvad. Kõige mugavam on talvitada sügiskülve avatud ustega külmkasvuhoones.

* Enne püsiva külma saabumist jälgi, et külvid läbi ei kuivaks. Kasta vaid siis, kui muld hakkab heledaks muutuma ja näpuga katsudes pole enam niiskust tunda.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid