Mida ihkab ploomipuu sinu aias? Sordid, mida kasvatada
kodus.ee
Ploomipuid võiks aias olla mitu, sest enamik ploomisorte vajab heaks saagikandeks enda kõrvale teist viljastavat, õietolmu andvat sorti. | Shutterstock

Oma puu küljest küpseid ploome süüa on paljude aednike suurte unistuslike suvetegevuste nimekirjas. Juhul kui aias veel ploome ei kasva, tuleb kõigepealt muidugi istutada puu. “Rohenäpu kokaraamat” kirjutab lähemalt ploomipuude istutamisest ja hooldusest.

Puu istutamine
 

Suvesoojuse enesesse talletanud ploomi valminud viljad on mahlased ja maitsvad. Neis on parasjagu suhkruid,  vürtsikat hapusust ning eneseküllast ploomilillat.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid