Millega parandada toataimemulda?

Kaja Kurg
Toataimemuld vajab aeg-ajalt rikastamist. | Shutterstock

Mida võiks toataimemullale lisada?

Vermikuliit on ülikerge helepruun kivipuru. Tänu väga suurele veemahutavusele aitab ta hoida mullas niiskust ning muudab mulla ka õhulisemaks. Vähendab üle- ja alakastmisest tingitud ohte. Sobib hästi ka külvide katmiseks (1–1,5 cm paksuselt), et hoida mullas niiskust.

Perliit on hele puru, mis on saadud vulkaanilist päritolu mineraalide termilisel paisutamisel. Perliit parandab kasvupinnase õhurežiimi ja niiskustasakaalu, tänu millele on juurtel rohkem õhku ja vett. Neutraalse reaktsiooniga.

Tseoliit koosneb vulkaanilistest piirkondadest pärit alumiiniumsilikaatidest. Seob erakordselt hästi vett. Parandab mulla struktuuri, õhu- ja veerežiimi ning väldib toiteelementide väljaleostumist. Toetab juurte kasvu ja arengut, taimed juurduvad paremini.

Kergkruusaks nimetatakse põletatud savigraanuleid, mis tänu kuumutamisele on hästi poorsed. Graanulid imavad endasse kastmisvett ja eraldavad seda siis tasapisi. Kuna koos veega satuvad graanulitesse ka vees lahustunud taimetoitained, siis aitab kergkruus hoida mulla toitainesisaldust.

Sarnased artiklid