Mirjam Väljaotsa elutuba ühele

Ele Praks
34,6 m2 ühetoaline korter Mustamäel. | Juta Kübarsepp

Mirjam Väljaots on inimene, kellel on õnne. No ega me seda ju tegelikult päris täpselt tea, aga nii see näib olevat – vähemalt seni, kuni õnne ja ilu kaksikuteks peetakse.

Mirjam ei ole mitte ainult erakordselt kaunis noor naine, vaid väga hästi on õnnestunud ka tema stuudiokorter Mustamäel. See ei ole esimene mugav apartement, mille Mirjam on elu jooksul sisus­tanud, ega ka mitte esimene ilus kodu, kus ta on elanud. „Olen üles kasvanud nii, et kõikides kodudes on alati interjöörile rõhku pandud,” pillab ta olulise repliigi.
Ilu on tema kutsumus: naine tegutseb moemaailmas modellina ja stiilipuhas uhkus näib teda saatvat läbi elu.

 

Läbivalt hea stiilitunnetus
 

Kohe pärast seda, kui mullused konkursi „Kodu kauniks” tulemused teatavaks said, tõttasid jaole ajakirjanikud ja andsid maailmale teada, et modell Mirjam Väljaots elab glamuurses pesas.
Alatasa lennukis viibiv ja maailmas ringi rändav Mirjam ise otsib pisut teistsuguseid sõnu. See on tema perekonnale kuuluv väike korter, kus lühikest aega elas Mirjami õde ja mis seejärel oli võõrastele välja üüritud.
„Üürilised läksid ära ja tekkis mõte korter korda teha. Arvasin, et oleks hea, kui oleks oma koht. Mu vanemad elavad siin lähedal, neilgi on palju ruumi, aga tore on ju ka omaette olla. Teed vaikselt tööd ja ... selline kodukontor.”

Kinnisvaraarendaja poolt valitud toonid ja üürilistest maha jäänud maitse aga polnud täpselt see, mida Mirjam tahtnuks enda omaks pidada. Ta asus elamispinda ümber kujundama.

„Kuna korter on väike, siis soovisin eelkõige, et see oleks hele. Tahtsin, et oleks veidi eraldatud magamisnurk ja võimalikult hästi ära kasutatud pind,” sõnab ta ladusalt ning palju rohkem ei lisagi. Kes siis ikka vestaks pikalt ja laialt millestki nii selgest ja igapäevasest nagu näiteks riietumine. Ja tundub, et Mirjamile on selle pisikese stuudiokorteri sisustamine olnudki just nagu igapäevane asi, smart casual rõivavalik: midagi on sul juba olemas, mida sa kindlasti tahad kanda, ja ülejäänu sobitub iseenesest, lihtsalt ja kergelt.

 

Emiiririigist toodud lühtrid

 

„Resideerusin Dubais kolm aastat,” on Mirjam asjalik.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Kodu & Aed.