Oma kodu pehmed värvid
Ele Praks
Kadri on oma köögiga väga rahul. | Juta Kübarsepp

Kui hea on unistada kodust, kus lastel oleks ruumi lapsepõlve nautida! Eriti siis, kui siht on silme ees, tunned pere toetust ja saad rõõmustada iga kordamineku üle. See kodu oli konkursi „Kodu kauniks 2017” finalist.

Kadri ja Markko jaoks sai unistuste kodu lugu alguse nii, et nad müüsid oma kahetoalise Tallinna korteri maha, leidsid peatuspaiga Markko vanemate juures ja hakkasid aktiivselt uusarendustel silma peal hoidma.

„Otsisime kodu linnast väljas,” tunnistab Kadri. „Tahtsime, et oleks puhast rohelust ja kindlasti oma hoov, kus lapsed saaksid mängida, oma maasikapeenrad ja muu taoline. Ja et toad oleksid ühel tasapinnal, et oleks igati turvaline. Ka tahtsime lastele päris oma tuba, kus neil oleks pisut enam vaba voli mänguasju laiali pillutada ja ma ei peaks selle pärast nendega kuigi palju pragama.” See viimane mõte oli Kadril kaunikesti kaugele ettevaatav, sest uue kodu otsimise ajal kasvas peres vaid väike Itiliis ning teise lapse ootus oli alles algamas.

Vääriline kodukandidaat leiti päris kiiresti. „Sattusime Raasikule vaatama valmivat majaosa, mis tol hetkel oli vaid valatud vundament. Kõik klappis: paarismaja, neli tuba, mõistlik hind. Ainuke järeleandmine meie jaoks oli alguses kaugena tundunud asukoht,” märgib Kadri. „Kuna ehitajal polnud viimistluse standardpaketti, siis saime ka sisustuses kõiges kaasa rääkida,” lisab Kadri veel ühe tema jaoks sümpaatse nüansi, mis unistustele ruumi jättis ja neid Raasiku poole kallutas.

Nüüd läks noorel perel meeldivalt kiireks, sest ostuleping sai sõlmitud oktoobris ja detsembriks pidi kõik juba valmis olema. Peatuspaik vanavanemate juures osutus vägagi praktiliseks, sest pea igal õhtul pärast tööd tuli Kadril ja Markkol käia ehituspoodides siseviimistlusmaterjali valimas – armastavad lapsehoidjad kulusid väikesele Itiliisile marjaks ära.

 

Sobitades uut vanaga
 

Sisustamisest rääkides osutab Kadri söögilaua poole: „Meil olid algatuseks olemas 1950-ndatest pärit toolid.” Juba mõni aasta varem oli Kadri toolid ise vanast lakist puhastanud, mööblivahaga uueks tooninud ja katnud ägeda vanaroosa mööblikangaga.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Kodu & Aed.

Artikli märksõnad