Pidevalt õitsev värvikas lõvilõug pakub rõõmu nii aias kui vaasis

Sisuturundus
Lõvilõugadele meeldib päikeseline kasvukoht ning nad on ilmastikukindlad. | Shutterstock

Lõvilõug (Antirrhinum majus) on vähest hooldust nõudev suvelill, mis moodustab rohkesti õisi ja õitseb kaua. Lõvilõugade värviskaala on lai.

Lõvilõug, mille rohked õied meenutavad tõlvikut ning õiekordused ja värv sõltuvad sordist. Lõvilõua sorte on arvukalt. Erinevate lõvilõuasortide kõrgus võib olla 20-100 cm. Kõrged sordid sobivad suvelillerühmadele fooniks, madalad sordid omaette rühmadeks või potti istutamiseks.
Lõvilõugade suurim pluss on nende pidev õitsemine. Lill õitseb maist oktoobrini. Lõvilõua sorte on nii punase, oranži, kollase ja violetse erinevates toonides, samuti eelmainitud värvide segusid ning ka täiesti valgeid sorte.

Lõvilõugadele meeldib päikeseline kasvukoht ning nad on ilmastikukindlad. Nad taluvad mõõdukalt nii tuult kui vihma. Lõvilõug talub hästi ka sügisjahedust, isegi öökülma. Lillede muld peaks olema toitaine- ja õhurikas. Pottides tuleks kasutada Erimulda Suvelilledele, peenardesse võiks lisada Aiamulda. Taimed tuleks üksteisest 20-25 cm kaugusele istutada. Lõvilõugu tuleb regulaarselt kasta, hooldusväetiseks sobib Suvelilleväetis.
Lõvilõugade äraõitsenud õied tuleb eemaldada. Lõvilõug on suurepärane lõikelill ja see, kui lõikate peenrast ka vaasililli, ei mõju allesjäävatele lilledele halvasti, vastupidi: nii on lõvilõual võimalus hargneda ja veel uhkemini õide puhkeda.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid