Põnev peatükk ühe maja ajaloos
Tiina Kolk
Kena kooslus Jaan Elkeni maali, Antonio Citterio kujustatud diivani Michel ja Patric Norquet’ loodud tugitooliga P22. | Kalle Veesaar

Arhitekt Karmo Tõra loodud eramu uued omanikud plaanisid algul vaid värskendusremonti, aga koostöös sisearhitekt Tiiu Truusiga kujunes kavatsetust hoopis põhjalikum projekt.

Maja vastsele pererahvale meeldis kahekorruselise valge tahuka varasem ruumiprogramm ja nad ei tahtnudki seda muuta. Elamu esimesel korrusel asusid toona avatud köök-elutuba, saunakompleks, külaliste tualettruum ja garderoob, abiköök ning garaaž.
Teisel korrusel paiknesid magamistuba ühes vannitoaga, veel kaks tuba ja pesuruum.

“Kuna algses variandis oli saunaosa liiga väike ja ka mullivanni jaoks oli rohkem ruumi vaja, kavandas arhitekt hoonele juurdeehituse. Tänu maja laiendusele sai sauna peale teisele korrusele teha veel ühe toa juurde,” meenutab Tiiu Truus nelja aasta taguseid sündmusi. Tol ajal kasvas neljaliikmelises peres kaks poega ja seega said mõlemad poisid endale oma toa. Ülemise korruse neljas tuba sisustati kabinetiks. Nüüd on peres ka väike tütar ja kabinetist kujundatakse tulevikus tema valdus.

“Majas oli ju kuigivõrd elatud ja alguses oli plaan teha hästi vähe ringi. Tegelikkuses selgus, et peame uksed vahetama. Siis hakkaski see töödepall veerema, et teeme veel seda ja seda ja seda ...” kommenteerib sisearhitekt.

Tiiu Truusi projekteeritud interjöörides on tavaliselt kõrged uksed, kuid selles majas nad avasid muuta ei saanud.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Diivan.

Artikli märksõnad