Praktilised nipid, kuidas sipelgatest lahti saada
kodus.ee
Pole vist aeda, mis ei oleks sipelgatega hädas. | Shutterstock

Oled koduaias sipelgatega hädas? Kodus.ee kogus mõned praktikute nipid, mis peaks aitama sipelgatega võidelda.

* Sipelgaid peaks peletama tubakavesi. Leota tubakat vees üleöö ja tee sellest leotis (teesarnane), millega aias sipelgate rajad üle käia. Tubakavesi peaks sipelgad surmama.

* Krüsanteemid, saialilled, küüslauk, aster, münt, kurereha ja verev iminõges sipelgatelele ei meeldi, mistap istuta neid oma aeda, et sipelgaid eemal hoida.

* Sipelgad armastavad magustat nestet eritavaid taimi - näiteks pojenge. Raputa tihedalt pojengi ümber maapinnale kaneelipulbrit, cayenne'i pipart või piparmündilehti, ka selle lõhna sipelgad ei salli - peaks samuti aitama tüütustest vabaneda. Kui tahad õitsvaid pojenge tuppa vaasi tuua, raputa neid korralikult või lase õied veest läbi, muidu tood sipelgad tuppa.

* Samuti ei meeldi nendele tegelastele teepuuõli ja loorber. Ka sidrun pole tundlike meeltega sipelgatele meeltmööda.

* Eestimaalased teavad ilmselt ammu sipelgatõrjet booraksi ja suhkruga - sega supilusikatäis booraksit 250 ml (tassitäie) suhkruga ja pane seda pastat sipelgate radadele. Sama pastat saab teha ka meega, mõned soovitavad eraldi ka veel munakollasega segada.

* Sipelgate vastu võib aidata ka äädikas, söögisooda ja kriit. Puista või kalla neid aineid sipelgate pesitsuskohtadesse.

NB! Kui aias on metsakuklaste pesa, tuleb teada, et need sipelgad on looduskaitse all ja nende pesa tuleb ümber asustada. Küsige nõu ja abi keskkonnaametist.

Kui tead veel häid ja toimivad sipelgatõrje nippe, jaga neid meiega Facebookis!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid