Roosid põnevalt ronima! Miks ja kuidas toestada roose?

Merilen Mentaal
Roos kasvatab kiiresti pikaks sirguvad võrsed ning aedniku võimuses on need õigel ajal oma soovi järgi sättida ja kinni siduda. | Shutterstock

Rooside hulgas leidub nii miniatuurseid kaunitare, keda lähedalt uudistada, kui ka võimsaid hekiks sobivaid põõsaid. Samuti uskumatult hästi vormitavaid roni- ehk väänroose, millest võib kujundada omaette meistriteose. Nende seas leidub ka selliseid, kes tahaksid veidi toestamist või sidumist. Ja see töö võib kujuneda lausa põnevaks loominguliseks ettevõtmiseks.

Toestamist vajavad eelkõige roni- ehk väänroosid ja ramblerid ning ronivad kääbusroosid. Iseronivat roosi ei ole olemas, see taim ei kinnita end ise tugedele ega hooli ka sellest, kui oled talle toreda toe valmistanud.
Roos kasvatab kiiresti pikaks sirguvad võrsed ning aedniku võimuses on need õigel ajal oma soovi järgi sättida ja kinni siduda. Siduma tuleb hakata noori ja sirguvaid võrseid, mitte jätta seda hilisemasse aega, kui võrse on lootusetult pikk või uskumatult jässakas, samas kergesti murduv.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid