Seksihuvi tagasi! Kuidas?
Kodutohter
Uus leek võib süttida sellest, kui tuletad meelde, miks just tema sind köitis ja tundus parem kui kõik teised. | Shutterstock

Kas lähedus ja soojus on suhtest kadunud? Selleks, et need uuesti leida, tuleks mõelda, kuhu nad jäid ja miks nad kadusid.

Mida varem panna tähele märke seksi vaiksest hääbumisest, seda kergem on asjast rääkida ja selle parandamiseks midagi ette võtta. Seksihuvi vähenemisega kaasneb tavaliselt ka puudutuste ning omavaheliste vestluste vähenemine, ja paar hakkab tasahaaval teineteisest võõrduma. Kui olukord kestab pikalt, on teise juurde teed leida üha raskem.

Selle protsessi peatamine vajab palju rahulikke vestlusi. Võõrandumise põhjuseks võivad olla asjad, millest pole kunagi räägitud. Kui selgitamist vajavaid probleeme on kogunenud palju, võiks kaaluda seksuaalterapeudi poole pöördumist, kuid kõigepealt võiks selguse saamiseks küsida iseendalt ja oma elukaaslaselt mõned küsimused.

 

Kumb meist ei taha lähedust?

Kui sa ei tunne oma elukaaslasega koos olles vajadust seksi järele, siis mõtle, milline see ükskõiksus on. Kas fantaseerid teistest või rahuldad ennast ise? Sel juhul ei ole seksihuvi kustunud ja tuleb leida põhjused, miks oled oma elukaaslase vastu ükskõikne.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Kodutohter.
Artikli märksõnad