Sukulentidest taimeseade

Tiina Tammet
idee ja teostus Tiina Viik
Kodu & Aed
Veebruarikuuks saab sukulentidest kokku sobitada toreda väikese ja vähenõudliku maastiku. | Tiina Tammet

Sobita kokku uinuvad kaunitarid, klaas ja kivid.

Kaktustele ja teistelegi turdtaimedele kehtiks justkui teine, aeglasem aeg kui ülejäänud toalilledele. Nagu väikesed budad võivad nad aastaid elada iseeneses, märkamata, mis ümberringi sünnib. Seega ei pane nad ka väga pahaks, kui neid väheks ajaks ruumis ühest kohast teise tõsta.

Veebruarikuuks saab sukulentidest kokku sobitada toreda väikese ja vähenõudliku maastiku. Selleks et taimi mitte traumeerida ning liigselt mullaga toimetada, saab seda teha väga lihtsalt. Kaktused tahavad kasvada üsna väikeses potis – paiguta neid ümber koos potiga. Siis on ka kergem kompositsiooni hiljem ümber kujundada. Kui taim vajab ümberistutamist, võid seda teha samal ajal, ent vali mullavahetuseks sama suur või õige pisut suurem istutuspott. 

tee-ise-veeb2014-1.jpg

Sukulentidest taimeseade
Tiina Tammet

Kasutatud materjal (aianduskeskus Hortes): Ümar pott Mica 11 eurot; kivid HellerKies 20 kg/7,90 eurot; taimed: Havortia Haworthia ’Spider White’ 5,50 eurot, sukulendid (segu) 1,50 eurot. Kandilised potid Mica väiksem 11,4 eurot ja suurem 14 eurot; taimed: padilehik Adromischus 4,90 eurot, havisaba Sansevieria ’Fernwood’ 6,50 eurot, poogitud kaktus 3,20 e, sukulent (segu) 1,50 eurot.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid