Sunni pelargoonid puhkama!
Kaja Kurg
Kodu&Aed
Pelargoonidel pole looduslikku puhkeperioodi ning sobivates tingimustes kasvavad ja õitsevad nad järjepanu. | Shutterstock

Mida teha öökülmade eest sisse tõstetud pelargoonidega, kes on visalt edasi õitsenud? Lõuna-Aafrikast pärit pelargoonidel pole looduslikku puhkeperioodi ning sobivates tingimustes kasvavad ja õitsevad nad järjepanu.

Kodus sobivate tingimuste loomiseks tuleb hankida taimelamp või valgustoru. Lase sel aasta kõige pimedamatel kuudel – novembrist veebruarini – taimede kohal kogu päeva (12–16 tundi) põleda. Mida rohkem valgust, seda rohkem õisi. Ruum olgu soe (15–20º). Kuna taimed kasvavad, tahavad nad süüa-juua. Kasta neid umbes kord nädalas, kord kuus lisa kastmisvette ka õitsevatele taimedele mõeldud lilleväetist.

Kui sul pole võimalust või tahtmist seda kõike teha, tuleb pelargoonid saata talveks sundpuhkusele. Talvitada on mõtet vaid viirpelargoone, ripp-pelargoonid ei taastu kevadel korralikult ja õitsevad kesiselt.

* Leia taimedele jahe (5–10º) ja kuiv ruum, kus on võimalikult palju loomulikku valgust: veranda, akendega esik, trepikoda, talveaed. Sobib ka klaasitud rõdu, mida saab soojendada soojapuhuriga (temperatuur ei tohi langeda alla 5º).

* Eriti lopsakaid puhmikuid kärbi, sest muidu võtavad nad talvekorteris liiga palju ruumi.

* Kasta vaid nii palju, et muld täielikult läbi ei kuivaks, taim vajab vett vaid elus püsimiseks.

* Talvepuhkusel pelargoone ära väeta.

Sarnased artiklid