Suure kasvuhoone eelised

Sisuturundus
● Suuremas kasvuhoones on reeglina parem õhukvaliteet ja taimede kasvuks sobilikum niiskustase. | Unsplash

Kasvuhoone on suurepärane võimalus kasvatada kurke ja tomateid ning katsetada ka mitmetete eksootilisemate taimesortidega. Kas oled valimas uut kasvuhoonet või on senine kasvuhoone liiga väikeseks jäänud? Suured kasvuhooned võivad esmapilgul tunduda liiga suure investeeringuna, aga tegelikult on neil mitmeid eeliseid. Enne, kui asud valima, loe järgmiseid punkte.

 • Suuremas kasvuhoones on olulisemalt lihtsam liikuda, ei pea nii palju kummardama ja kükitama. Suures kasvuhoones liigud vaevata peenarde vahel, pääsed hästi taimedele ligi, ei teki nii palju sundasendeid. Köögiviljade kasvatamisega ei kaasne nii palju lihasvalusid ja kanget selga.Sellises kasvuhoones viibimine on meeldiv ajaviide.
   
 • Suuremas kasvuhoones on reeglina parem õhukvaliteet ja taimede kasvuks sobilikum niiskustase. Väikese kasvuhoonega võib kergesti tekkida liigne niiskus ja seisev õhk, pead tegelema hea õhukvaliteedi loomisega, lisama ventilaatoreid ja mõtlema sobivale küttele.
   
 • Suuremas kasvuhoones saab kasvatada oluliselt rohkem köögivilju. Kõik taimed vajavad kasvamiseks ruumi, õhku ja valgust. Suuremas kasvuhoones saad istutada taimed üksteisest piisavale kaugele, nad saavad kasvamise ajal rohkem valgust ja õhku, seetõttu valmivad priskemad viljad. Lisaks on suuremas kasvuhoones palju rohkem ruumi ja saad lisaks kurgi- ja tomatitaimedele kasvatada ka mitmeid teisi köögivilju, maitsetaimi ja kasvõi lilli.
Suuremal kasvuhoonel on pikem eluiga. | Pixabay
 • Suuremas kasvuhoones on oluliselt rohkem mullapinda ühe taime kohta. Külvates palju taimi väikesele pinnale, muutub muld kiiresti toitainete vaeseks, seda tuleb tihedamini ja rohkem väetada. Suurema pinna puhul ei pea taimi üksteisele nii lähedale istutama ja iga taim saab sirguda rikkalikus mullas.
   
 • Suuremas kasvuhoones on parem õhukvaliteet ja rohkem valgust iga taime jaoks. Seetõttu kasvavad tugevamad ja vastupidavad taimed, kes ei ole nii vastuvõtlikud taimehaigustele ja kahjuritele. See tähendab, et kõik taimed kannavad hästi vilju, kulutamata raha väetiste ostmisele.
   
 • Suur kasvuhoone võib pakkuda suvekuudel olulist lisa sissetulekuallikat. Suures kasvuhoones valmib korraga rikkalikult köögivilju, neid võib müüa turul või lihtsalt tuttavatele ja teenida sellega raha. Isekasvatatud mahedad köögiviljad on hinnatud ja nende eest makstakse korralikku kilohinda.
   
 • Suuremal kasvuhoonel on pikem eluiga. Kuna suurem kasvuhoone vajab tugevamat raami, on see tavaliselt valmistatud metallist ja korralikest kattepaneelidest, kas paksemast polükarbonaadist või lausa klaasist. Selline kasvuhoone peab väga kaua vastu, kindlasti 15 aastat ja rohkem. Esialgu tuleb küll teha suurem kulutus, aga kui see aastate peale ära jagada, oled tegelikult säästnud.
   
 • Suurem kasvuhoone on aia ehe. Ilmselt oled märganud, kuidas väikesed kasvuhooned on rajatud aia tahanurka, peites neid teiste silmade eest. Väike kilekasvuhoone ei kaunista aeda ja sellele otsitakse varjulisem koht. Suurem kasvuhoone võib aga aias olla isegi paviljoni eest, kus on mõnus ja soe iga ilmaga viibida. Kuna seal on palju ruumi, saab sinna kasvama panna silmailuks lilli ja mahutada mõnusa tooli või pingi. Terrassimööbel sobib ka kasvuhoonesse.
Pixabay

Aiapidamine ja viljade kasvatamine on tervislik hobi ja pakub lisaks lisa sissetuleku võimalust. Meie kliimas on ilm heitlik ja mõnel aastal ei pruugi avamaal viljad küpseks saada. Kasvuhoone rajamine pakub võimalust kasvatada taimi varakevadest hilissügiseni kontrollitud tingimustes.

Kui oled valimas uut kasvuhoonet, soovitame valida pigem suurem. Esmapilgul võib see küll tunduda suure investeeringuna, aga kuna see peab kauem vastu, saad kasvatada oluliselt rohkem vilju ja kasvavatel viljadel on rohkem valgust ning parem õhukvaliteet, tasub see investeering end kiiresti kuhjaga ära. Erinevas suuruses kvaliteetsed kasvuhooned vali K-rauta.ee valikust!

Sarnased artiklid