Taimede ettekasvatamise põhireeglid. Aiapidaja kevadralli algab

kodus.ee
Ettekasvatuse õnnestumise eelduseks on puhas istutusmuld, kvaliteetsed seemned, piisav valgus ja õhutemperatuur ning korraliku niiskuse tagamine. | Shutterstock

Arglikult tärkav kevad annab koduaednikule rallistardi, mille finiš on küll alles sügisesel jüripäeval, aga kui kevadel virk olla, saab juba suvel koduaiast ka rõõmu tunda.

Haabersti K-rauta aiaosakonna juhataja Viive Tambek annab nõuandeid, mis tagavad, et kevadtööde ralli end hiljem kuhjaga ära tasub.

Eesti lühikese suve jooksul ei õnnestu enamikke köögivilju peenramaal seemnest valmis viljadeks kasvatada, sestap on tarvis soetada kas aiandi poolt ettekasvatatud taimed või kui kodus tubast valgusrikast ruumi jätkub, teha seda ise. Ettekasvatamist nõuavad näiteks kurk, tomat, paprika ja suvikõrvits, aga ka mitmed maitsetaimed, näiteks basiilik, samuti paljud suvelilled.
Virgematel koduaednikel on aprilli alguses taimed ettekasvatuskastist pea juba välja pistnud, aga pole ka hullu, kui ettekasvatusega on pisut hiljaks jäädud – ka aprillis jõuab veel seemnest taimed välja meelidata, erandiks on ehk paprika, mis tahab pikka poputamist. Õige alustamisaja üle võivadki aednikud vaidlema jääda, sest ühelt poolt tuleks saagikuse huvides varakult alustada, aga teisalt läheb liiga vara külvatud taimedel ettekasvatuspotis kitsaks, eriti kui kevad jääb hiljaks ja taimed peavad aeda jõudmist pikalt ootama.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid