Tänuväärsed taimed: head õhuniisutajad ja mürkgaaside sidujad
Tiina Tammet
Flamingolill eelistab sooja temperatuuri (18-23 kraadi) ja niisket õhku. Ei talu suuri temperatuuri muutusi, samuti pole soovitav jätta tuuletõmbuse kätte. | Shutterstock

Talvine aeg sunnib meid rohkem toaseinte vahele ja paneb igatsema roheluse järele. Kuna esimeste, lumehangede jäisest haardest vabanevate roheliste liblede ilmumiseni on veel aega, siis tuleb see ruumi ergastav ja hinge kosutav rohelus ise luua.  
 

Niiskust armastavate toataimede ja väikese purskkaevu abil saab koju kujundada harmoonilise haljendava nurgakese, mis pakub külmal ja pimedal ajal kõigile pereliikmetele rõõmu.

Aianduskauplustes müüdavaid purskkaeve võib ka ise täiendada ja ümber kujundada, asetades näiteks komplektis oleva pumba suurde keraamilisse veega täidetud anumasse ning lisades kaunistuseks kive ja teokarpe. Nii saad sisustust täiendama vaikselt vuliseva meeleoluka ja dekoratiivse veesilma. Jälgi vaid, et vesi otsa ei saaks, sest kuiv toaõhk soodustab selle kiiret vähenemist. 

Paljudele troopilistele taimedele meeldib niiske toaõhk. 40–60% õhuniiskus sobib ühtviisi hästi nii taimedele kui ka inimestele. Ära unusta, et taimed vajavad ka piisavalt valgust!

Niisket õhku armastavad taimed:

* flamingolill

* gardeenia

* jasmiin

* lehtbegooniad

* nefroleep

* orhideed

* sõnajalalised

* tillandsia

* tiigerlehik

* tõlvlehikud

Head õhuniisutajad ja mürkgaaside sidujad:

* draakonipuud

* flamingolill

* kummipuu

* luuderohi

* maranta

* nõelköis

* palmid

* tõlvlehik

* tõlvpuud

* tiigerlehik

* tups-rohtliilia

* vahelduvalehine lõikhein ehk vesipalm 

Sarnased artiklid