Tarvilikud aiatööd aprillis

Kaja Kurg
Kohe pärast lume sulamist, aga kindlasti enne lehtede ilmumist väeta sibullilli. | Shutterstock

Aprillis läheb aiapidaja päev pikemaks ja töiselt tihedamaks.

Kevadine tiigipuhastus tuleb ära teha kohe siis, kui jää on läinud, mis sest et vesi on veel külm. Riisu veest välja kogu seal hulpiv orgaaniline kraam: puulehed, okkad, oksad, käbid, kalda- ja veetaimede jäänused jne.

Ära selle tööga viivita, sest kui vesi läheb soojemaks, hakkab orgaaniline aine kohe lagunema. Tekkinud toitained on väetiseks vetikatele, mis hakkavad jõudsalt kasvama. Kivid, tiigikile ja kõik muud pinnad muutuvad roheliseks ja ligaseks. Vesi läheb häguseks, sest seal vohavad mikroskoopilised vetikad.

Suurema tiigiküürimise korral on kõige mugavam vesi välja lasta ning kivid, põhi jm pinnad survepesuriga üle lasta või harjaga puhtaks nühkida.
Pump pane kevadel tiiki tagasi kohe, kui jää on sulanud. Pumba ja filtersüsteemi käivitamisega ei maksa hilineda, sest vesi soojeneb ja orgaanika hakkab lagunema.

Liimpüünised tööle! Riputa juba aprillis kasvuhoonesse kollased liimpüünised, et püüda kinni esimesed kevadpäikese soojuses üles ärganud karilased jt lendavad tülitekitajad, enne kui nad hoogsalt paljunema hakkavad.

* Jätka toataimede kevadist korrastamist: lõika tagasi vormi, pane potis olevale mullale värsket peale, vajaduse korral istuta taim ümber, tee lõikusjääkidest pistikuid.

* Lõika aknalaual talvitunud pelargoonid ja fuksiad tagasi kolmanda-neljanda lehe peale.

* Istuta pottidesse daalia- ja kannamugulad.

* Külva ettekasvatamiseks köögivilju, maitsetaimi ja suvelilli.

* Kohe pärast lume sulamist, aga kindlasti enne lehtede ilmumist väeta sibullilli.

* Külva kasvuhoonesse spinatit, redist, aedsalatit, rukolat, tilli.

* Kata murulauk kattelooriga, et saaks teda varem tarvitama hakata.

* Vaata üle pottides talvitunud okaspuud. Pruuniks muutunud taimed viska ära, vähem kahjustunud puud istuta kuhugi silma alt ära kosuma.

* Talvekatted võta roosidelt, elulõngadelt, rododelt jne ära alles siis, kui maapind on täielikult sulanud. Taimede elustamiseks kasta neid leige veega.

* Kata peenramaa ja kasvuhoone mullapind musta kile või peenravaibaga, et muld kiiremini soojeneks ja saaks asuda külvama-istutama.

Sarnased artiklid