Tiigi kevadkorrastus

Kaja Kurg
Shutterstock

Vahetult pärast jää sulamist paistavad enamasti kõik tiigid põhjani läbi. See on hea aeg kontrollida, et põhja poleks kogunenud liigselt setet ega sattunud soovimatuid objekte. 

Riisu tiigi põhi sinna kogunenud sodist puhtaks ning tõsta veest välja seal hulpiv kraam: okkad, oksad, käbid, kalda- ja veetaimede jäänused. Seda saab teha pika varrega kahva või spetsiaalse võrgu abil.

Suurema tiigiküürimise korral on kõige mugavam vesi välja lasta ning kivid, põhi jm pinnad survepesuriga üle lasta või harjaga puhtaks nühkida. See kahjustab küll tiigis elavaid kasulikke baktereid, kuid nende koloonia taastub soojemate ilmadega ise. Vaata üle veetaimed ja eemalda lagunevad taimeosad.

Pumba ja filtrisüsteemi käivitamisega ei maksa hilineda, sest vesi soojeneb ja orgaaniline aine hakkab lagunema. Tekkinud toitained on väetiseks vetikatele, mis hakkavad jõudsalt kasvama. Kivid, tiigikile jm pinnad muutuvad roheliseks ja ligaseks ning vesi häguseks. Käivita tehnika kohe, kui enam pole oodata pidevaid öökülmi.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid