Tume, hele, fuksiakarva. Sohvale tuli leida vääriline korter
Ele Praks
Isepäisele sohvale tuli leida väärikas korter. | Juta Kübarsepp

Triinu lugu on mõneti ebatavaline. Kui enamasti soovivad vanemad, et nende järeltulijast saaks arst või advokaat, siis Triinu vanemad suunasid teda nii jõuliselt kunstiõpingute poole, et tüdruk valis puhtast trotsist erialaks meditsiini. Praegu töötab ta Põhja-Eesti Regionaalhaiglas erakorralise kirurgia osakonnas operatsiooniõena – kuid tunnistab samas, et kodu kujundamine on selline põnev väljakutse, millega ta tegeleks meelsasti rohkemgi, kui seni vajadust ja võimalust jagunud on.

Nõudlik ilu

„Nii ma otsustasingi oma esimese päris oma kodu ise kujundada,” teatab vaikselt, kuid veendunult naine, kelle igapäevatöö nõuab täpset kätt ja külma närvi ning „on ... pigem kole”, nagu Triinu ootamatu otsekohesusega poetab.

 „Kolisime tütrega kahekesi siia, kui ta oli 5-aastane. Algselt oli korter kahetoaline – otsisin kolmetoalist, aga sai ikkagi vaadatud ka kahetoalisi. Kui sisse astusin, siis tundsin, et – uhh, seda ma tahan,” meenutab Triinu esimest võimast koduemotsiooni. Selline äratundmine sündis suuresti soovist leida sobiv kodu ühele erilisele mööblitükile, mis juba ammu oli talle vastupandamatuna silma jäänud. See oli diivan – värv unustamatu ja kurvid meeldesööbivad. Ambitsioonikat kaunidust uhkavale mööblitükile tuli leida ka vääriline korter – kõrgete lagedega, eriline ja avar, sest väiksemas isepäine sohva vääriliselt mõjule ei pääseks.

Triinu ise kirjeldab oma kodu nii: „Tegemist on ainulaadse loftitüüpi penthouse-korteriga Tallinna südalinna roheluses. Korter hõlmab maja viiendat ja kuuendat korrust, elutuba koos avatud köögiga pakub oma majesteetlike nelja meetri kõrguste lagedega tõelist avarust. Elutuba on kindlasti selle korteri pärl – milline valgus ja avarus! Suured erikujulised aknad pakuvad hunnituid vaateid nii lõunapoolsesse külge kui ka vanalinna tornidele.”

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Kodu & Aed.