Vaata, kuhu nädalavahetusel talgutele minna
kodus.ee
Nädalavahetusel rehad-labidad kätte ja talgutele! | Shutterstock

Laupäeval, 6. mail toimub taas üle-eestiline talgupäev - koristada saab nii kiigeplatse kui koduõuesid.

Talguveebi kirja pandud juba üle 2000 talgu rohkem kui 22 000 talgulisega. Kuhu talgutele minna, vaata siit.

Teiste seas toimuvad ka mitmed kodutalgud. Juba teist aastat kutsub Taivo oma sõbrad kodumajja Pirital, et ühiselt tööd teha ja ilusat ilma ja koosolemist nautida. "Tegelikult ongi see pigem hea võimalus sõpradel kokku tulla ja ühiselt aega veeta," tõdes ta. Talgute raames sai tema kodumaja Pirital mullu uue valge aia, sel aastal ootavad teised tööd, aga mõistagi ka talgusupp ja kringel.

Koduõues toimunud talgupäeval sai taivo kodumaja uue valge aia. | erakogu

Tallinnas toimuvad „Teeme ära“ raames mitmetes linnaosades koristustalgud, millest osa saavad võtte kõik, kes huvitatud oma linna- ja linnaosa puhtaks tegemisest, teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

Homme toimuvad Haabersti linnaosas mitmed talgud, kuhu oodatakse abikäsi.  Algusega kell 11 toimuvad Kakumäe Rahva Seltsi korraldatud talgud Kakumäe poolsaare tipus, mille käigus puhastatakse Peeter Suure merekindluse rajatised prügist ja koristatakse sealset metsaalust langenud puudest ja oksadest. Kogunetakse Kakumäe tee 250 juures, busside 21a ja 21b peatus „Kakumäe“.

Rocca al Mare Lions klubi eestvedamisel toimub kell 10 Õismäe rabasse planeeritava valgustatud terviseraja trassi korrastamine. Kogunemine toimub Vana-Rannamõisa tee 8 ehitatava elamu kõrval metsasihil. Aktiivse Kakumäe elaniku eestvedamisel on talgupäeval plaanis prügist ja kõigest muust loodusesse mittekuuluvast puhtaks teha Õismäe raba jalutusrada ning selle vahetu ümbrus.  Talgutele kogunetakse kell 10 Kakumäe suunalises bussipeatuses „Paljandi“.

Veel toimuvad kell 10 Veskimetsa-Mustjõe Seltsi eestvedamisel talgud Tuuleveski ja Halla tänava ristmiku piirkonnas. Haabersti linnaosavalitsus toetab talguid prügikottide, kinnaste ja prügikonteineritega ning korraldab prügi äraveo.

Tallinna kesklinnas hakkavad 6. mail kell 12 Snelli tiiki sinna aastatega kogunenud prahist puhastama sukeldumiskeskus Maremark ja Eesti sukeldujate klubi. Viimati puhastas Maremark tiiki ligi 13 aastat tagasi. Tallinna kesklinna suurima pargitiigi põhja nüüdseks kogunenud prahi kogust on raske hinnata, kuid sukeldujad tahavad seekord välja tuua ligikaudu 15 kuupmeetrit prügi.

 Kristiine linnaosa kevadtalgud toimuvad laupäeval algusega kell 12 Löwenruh pargis. Korraldajaks on Kristiine linnaosa valitsus, talgutele on oodatud kõik huvilised. Osalejaid oodatakse Löwenruh’ pargis asuva lõvikuju juurde. Töövahendid ja -kindad saab kohapealt. Pärast tööde lõppu pakutakse osalejatele talgusuppi, teed ja pirukaid.

Laupäeval toimuvad talgud veel algusega kell 10 Lillepi pargis. Algusega kell 10 peetakse talgud Mustamäel, Sütiste parkmetsas ja kell 11 korraldab Pirita linnaosa valitsus talgud Pirita jõe ääres.

 

Artikli märksõnad