Vaata, millest kirjutab ajakiri TM Kodu & Ehitus novembris!
TM Kodu & Ehitus
maja
Kauni kodu võib rajada ka projekt- või pakettmajja | TM Kodu & Ehitus

Uue kodu rajamise ajatu dilemma – kas soetada kinnisvaraturul pakutavate seast või siis osta / ehitada päris uus kodu. Üks võimalusi on valida projektmaja. Novembrinumbri pühendabki TM Kodu & Ehitus projekt- ja pakettmajadele.

Valik on avar ning kodumaiseid ehitusettevõtteid, kes valmismaju ja nö "võtmed kätte" lahendusi pakuvad, on üksjagu. Valida saab nii tüüpprojektide kui ka eriprojektlahenduste vahel. Tõsi, suur osa neist müüb oma toodangu maha ekspordina.

Kui ehitusplatsil traditsioonilise ehitusviisiga ehitades saab 20-25 korteriga elamu valmis ca 15 kuuga, siis tehases toodetud ruumilistest elementidest ehitades võib sama töö tehtud saada ka 8–9 kuuga, eramud muidugi kiireminigi. Igatahes kõneleb elementmaja kasuks enim ajaline kokkuhoid. Ent ettevaatust: rahalise kokkuhoidu lootuses odavpakkujate poole kiigates uurige hoolega lepingut – mis on täispaketist puudu. Sest turuhinnast 6-7 korda odavamat maja pole võimalik saada!

Niisiis, millest kujuneb maja hind, millised on võimelikud mõistlikud kokkuhoiukohad? Räägime ka energiatõhususest ja sellest, kas töö kulg ja kvaliteet sõltuvad ilmastikutingimustest või saab ehitada aastaringselt? Kes vastutab kogu protsessi eest – ehitaja või tehas? Millised üldse on tehasemaja ehitusetapid krundil? Kõigest sellest pikemalt ajakirja TM Kodu & Ehitus novembrinumbris!

Osta ajakiri poest või telli siit!

tmke11_001_esikaas_bleedita_1.jpg

TM Kodu & Ehitus november 2017
TM Kodu & Ehitus november 2017
TM Kodu & Ehitus