Vaata: suvise konkursi "Minu aed" võitjad

kodus.ee
Mati ja Talvi aias on kaks basseini, kus kasvavad vesiroosid ja loomulikult ei puudu ka tarbeaed. | Talvi ja Mati erakogu

Kirjastuse Ühinenud Ajakirjad veebiportaali kodus.ee suvisele konkursile "Minu aed" laekus hulk pilte kenadest ja hoolega korrastatud-kaunistatud aedadest üle Eestimaa. Nüüd on võitjad teie ees!

Grand Prix: Mati- ja Talvi ilu ja kollektsiooniaed Võrumaal, Kose alevikus

Ajakirja Minu Aed peatoimetaja Maarja Gustavson rõhutas aia terviklikkust ning omanäolisust. "See on terviklik ja omanäoliselt kujundatud aed, kus pererahva taimetundmine ja -huvi tuleb hästi esile," sõnas ta. 

"Mati ja Talvi aed on iga lillegurmaani unistus, kus südasuvine lopsakas lillemeri pakub silmailu ja ka hingele kosutust. Kuigi omanikud ütlevad, et on aia kujundanud katseeksitusmeetodil, siis meie julgeme väita, et siin on tegemist taimede hingeelu hästi tundvate taimetarkadega. Meile väga meeldis ka see, et ühes aiaruumis kohtuvad viljapuud ja –põõsad, erisugused lillesordid ning viinamarjad, mille tulemuseks üks erakordne koduaed," rääkis Fiskarsi esindaja Triin Tähnas.

Võistluse Grand Prix paneb välja Fiskars: selleks on Fiskars Waterwheel kastmisvooliku komplekt, mis sisaldab kõike, mida kastmiseks vaja – 15 m ulatusega kastmisvoolikut, reguleeritavat kastmispüstolit, vihmuti tuge, murupiiki, 2 kiirliitmikku vee koheseks peatamiseks ning tavalist liitmikku. Komplekt on mõeldud ürdi- või lilleaia ning ka suuremate alade vihmutamiseks.

Loe rohkem Mati ja Talvi aia kohta!

1. koht:  Aini ja Merikese aed Võrumaal Sõmerpalus

"See meenutab vanavanemate armast talukohta, mida korras hoitud ja südamega kujundatud," tunnustas Kanepi Aiandi peaagronoom Merilin Saksing. "Aiast õhkub aastatepikkune suur töö, mille tulemuseks loomulik elukeskkond, looklevalt peenrad ja harmoonilised veesilmad. Ain ja Merike on olnud julged aiaruumiga eksperimenteerima ja seda aja möödudes muutma ning on suutnud neid muudatusi väga nutikalt ellu viia nii, et säiliks silmailu pakkuv õueala," kommenteeris Fiskarsi esindaja Triin Tähnas.

Esimese koha auhind tuleb samuti Fiskarsilt: Light umbrohunuga, mis on disainitud umbrohu eemaldamiseks siseõuest või kitsastest kohtadest juurvilja- või lillepeenras ja Ergonomic suur murureha, mis mõeldud lehtede ja prahi riisumiseks suurtel aladel.

Loe rohkem Aini ja Merikese aia kohta!

2. koht: Liivi aed

"Ideaalne ruumilahendus ja kõigi vajalike elementide paigutamine väikse aiapinna peale. Liigirohke ja hästi hoolitsetud aed," tunnustas Kanepi Aiandi peaagronoom Merilin Saksing. "Selles aias kohtuvad kauniks pügatud puud ja põõsad, pilku püüab mõnusalt kirju kasvuhoone ja imelised lillepeenrad. Kõik see tantsib kaunis harmoonias ja annab tõestust aedniku suurest aianduskirest. Liivi koduaia pärliks on kahtlemata tore kasvuhoone, mis pakub kirglikule taimehuvilisele vihmasel päeval pelgupaika," kommenteeris Fiskarsi esindaja Triin Tähnas.

Teise koha auhinnaks on Fiskars kobesti, mis on sobilik tööriist mulla kobestamiseks ning lille- ja aedviljapeenarde valmistamiseks ning Fiskars Solid popup 172l aiakott, millega saab vedada suuri lehehunnikuid ja kitkutud umbrohtu.

Loe Liivi aia kohta lähemalt!

3. koht: Maiu aed

"Muljetavaldavalt mastaapsed ning hästi hooldatud aiaelemendid, eesotsas tohutute murupindade ja  hekiridadega, loovad kokku siiski väga õdusa koduaia," sõnas ajakirja Minu Aed peatoimetaja Maarja Gustavson

"Maiu aias on oskuslikult rajatud muinasjutuline kelder, mis ei jäta küll kedagi ükskõikseks – milline värvidemäng ja pilkupüüdev kunstiteos, mis vahetab iseloomu vastavalt aastaajale. Meile meeldisid väga ka peremehe loodud puukuhjad, mis on hea näide sellest, et puuriit ei pea olema puukuuri taha peidetud rida puid, vaid võib ka olla osaks aiakujundusest," ," kommenteeris Fiskarsi esindaja Triin Tähnas.

Kolmanda koha auhinnaks kirjastusest Ühinenud Ajakirjad on ajakirja Minu Aed aastatellimus. Loe Maiu aia kohta lähemalt!

Lisaks otsustas kirjastus Ühinenud Ajakirjad tublide aiaomanike tunnustamiseks välja anda eripreemiad - neid ootavad raamatud kirjastuselt Ühinenud Ajakirjad. "Mul on väga hea meel näha, kui tublid on need lugejad, kes aiafotode konkursil osalesid. Fotodel oli suure hoole ja armastusega rajatud koduümbrus," tunnustas kirjastuse Ühinenud Ajakirjad juht Marko Tamme "Aed nõuab aega ja kannatlikkust, aga ka häid ideid. Loodame, et aiaomanikud meie ajakirjadest ja raamatutest ideid ammutavad."

Eliise aed: tervikliku aiaruumi eripreemia

Kristi aed: aiamaastiku kujunduse eripreemia

Olga aed: madala haljastuse eripreemia

Anne aed: mõnusa õueruumi eripreemia

Laivi aed: isetegemise eripreemia

Jane aed: hea aed suvepealinnas

Vaata kõiki konkursil "Minu aed" osalenud aedasid siit!

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid