Vana maja uus tulemine
Maris Orav
Lagede kõrgus, avatud planeering ja maast laeni aknad muudavad ruumi suursuguseks ja õhuliseks, nõudes ka mööblilt suuri ja julgeid vorme. | Terje Ugandi

Sisearhitekt Aet Piel kutsuti värskendama ja nüüdisajastama Tallinna külje all Tiskre elurajoonis asuva maja sisekujundust. Ajale veidi jalgu jäänud interjöör sai valgusküllase, väljapeetud ja moodsa ilme.

15 aastat tagasi ehitatud ja sisustatud maja renoveerimist sisearhitekt algul küll pisut pelgas, ent koostöö kujunes niivõrd sujuvaks, et peale alguses plaanitud elutoa ja köögi renoveerimise laieneti ka esikusse ja teisele korrusele.

Renoveerimise fookuseks sai läbi kahe korruse avatud elutuba ja köök, mille pindala ei ole ruutmeetritelt ülemäära suur. Küll aga muudavad lagede kõrgus, avatud planeering ja maast laeni aknad ruumi suursuguseks ja õhuliseks, nõudes ka mööblilt suuri ja julgeid vorme. Ruumide planeeringut väga ei muudetud, maha võeti vaid esiku ja köögi vaheline sein, mille arvelt pikendati köögifronti ja muudeti kogu ruumi avaramaks.

Kuna köök moodustab elutoaga harmoonilise terviku, sai see väljapeetud tumehalli tooni ja puhaste vormidega soliidse ilme. Köögi tagumisse seina plaaniti kõrge kapirida, mis on osaliselt ka esikukapi tagasein. Kappide vastu disainiti pikk lett valamu, pliidi ja kõrge söögilauaga, mille taga on mõnus mugavatel söögitoolidel hommikust või õhtust süüa või söögivalmistamist jälgida.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Diivan.

Artikli märksõnad