Vannitoatrendid 2020

Tiina Lang
Üldises interjööris ammu kasutatud kontrastseinad jõuavad ka vannituppa. | Shutterstock

Mida sel aastal vannitoa rajamisel tähele panna? 

Pronks- ja messingdetailid

Nii pronks kui messing on vannitoas detailidena suured hitid, lisades oma värvi ja tekstuuriga elegantsi, glamuuri ja mõnusat vintage-meeleolu. Vaheta vana peegel näiteks pronksist raamiga peegli vastu, kombineeri see kokku segistiga või soeta uued seebidosaatorid, vaheta välja valamukapi nupud. Lihtsate detailidega mängides võid vannitoas suure stiilimuutuse teha.

 

Eraldiseisev vann

See on modernne olnud juba mõnda aega, kuid üksikuna seisev vann eeldab kindlasti suuremat vannituba, mõjudes elegantse ja luksuslikuna. Eriti trendikad ja julged on värvilised, ent ka musta värvi vannid, mis annavad visuaalselt ruumile mõnusa sügavuse.

 

Kammkarbikujulised plaadid

Juba eelmisel aastal olid menukad kuusnurksed plaadid, aga täiesti uudsed on kammkarbikujulised plaadid, mis lisavad interjööri mõnusat särtsu, geomeetrilisust, mustrit ja põnevust.

 

Osaliselt plaaditud sein

Endiselt on trendikas plaatida või värvida pool või osa seinast, kuid kasutama peab väga niiskuskindlat värvi. Osaline plaatimine loob vannituppa mõnusad kihid ja tasandid, muutes üldise pildi märksa põnevamaks ja mängulisemaks.

 

Efektsed peeglitagused seinad

Vannitubade sisekujunduses pannakse väga suurt rõhku nn meiginurkade (powder room) kujundamisele, rõhutades sellega ühteaegu iseendale aja leidmise vajalikkust ning andes samas lisaefekti vannitoa interjöörile. Peeglitagused seinad tulevad eriti julged ja dramaatilised, väga efektsete valguslahendustega. Üldises interjööris ammu kasutatud kontrastseinad jõuavad nüüd ka vannituppa.

 

Ajatu disain

Looduslikud materjalid loovad interjööris soojust ja hubasust. Jätkuvalt on moes nii autentse puiduimitatsiooniga mööbel kui ka looduslähedane elulaad. Püsib Skandinaavia-pärane stiil ja linnadžungel. Lisa ruumi naturaalseid materjale, rohelust ja rohelist, mis ei lähe kunagi moest!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid