Vertikaalne aed – moodne lahendus väikese aia jaoks

Sisuturundus
Vertikaalne aed on põnev aiakujundamise lahendus, mille abil on võimalik kasvatada meeltmööda taimi mis tahes vertikaalsel pinnal. | Horticom

Oled alati soovinud taimi kasvatada, aga pole piisavalt ruumi peenarde tegemiseks? Sel juhul on vertikaalne aed ideaalne lahendus. Selle aia üheks eeliseks ongi, et taimede kasvatamiseks piisab kõigest ühest seinast või muust vertikaalsest pinnast.

Tänapäeva linnaruumis on vertikaalne aed väga hea lahendus nii väikeaedades kui ka isegi korterelamutes, kus pole piisavalt ruumi taimede kasvatamiseks. Vaid juba ühest seinast piisab, et kasvatada lopsakaid maitsetaimi, salateid ja miks mitte ka meelepäraseid ilulilli.


Miks just vertikaalne aiandus?
 

Vertikaalne aed on põnev aiakujundamise lahendus, mille abil on võimalik kasvatada meeltmööda taimi mis tahes vertikaalsel pinnal. Kasvatada võib nii seinal, aial, müüril või isegi riputada lakke.
Põhimõtteliselt võib kasvatada kus iganes ainult, et saaks potti kinnitada. Taimede jaoks läheb vaja kõigest alust, kuhu taimi istutada, ja konkse, mille abil riputada konstruktsiooni pinna külge. Isegi korteris on võimalik kujundada roheline sein meeldivatest toataimedest. On ju põnev, kui sein on kaetud lopsaka rohelusega!

Mida head pakub vertikaalne aed?
 

Vertikaalsel aial on mitmeid eeliseid. Taimed kasvavad ühel ja samal pinnal teineteise kohal, seega ühele ruutmeetrile mahub rohkem taimekesi. Muidugi ka taimede hooldamine läheb hõlpsamini, kuna ei ole vaja peenraid ette valmistada, rohimiseks ei ole vaja kükitada ja saaki on igati kergem korjata. Taimed on alati silmade kõrgusel, järelikult on ka taimede ilu alati nähtav.
Kuigi vertikaalsel aial on arvukalt eeliseid, on ka tegureid, mida tuleb kindlasti silmas pidada. Koht, kuhu plaanid riputada taimi, peaks olema valgusküllane. Tuleb pingsalt jälgida, et potid ei kuivaks läbi. Kui aga tead, et võib ununeda taimi kasta, siis võid näiteks kasutada vett imavat Seklose, Agrecoli või Gardmani hüdrogeeli. Geele on saada erinevate suurustega pakendis Ja mis on kõige tähtsam – lemmikloomad ei tee aias pahandust ega riku taimi!


Kuidas luua oma vertikaalne aed?
 

Vertikaalset aeda on küllalt kerge ise teha. Kõik, mida Sul läheb vaja, on potid ja alus, mille külge kinnitada potte. Tekkinud moodustist võib kinnitada kas seina külge või üldse riputada lakke. Väga omapärane lahendus on kasutada kaubaaluseid, mille külge võib kinnitada potte või istutada taimi otse vahedesse.
Muidugi on võimalik veel teha pottidest taimepüramiidi. ELHO sarjas on spetsiaalsed erinevate värvidega Corsica istutuspotid, mida võib teineteise peale panna nii, et moodustub pilkupüüdev püramiid. Nendest pottidest võid teha nii kõrge püramiidi, kui süda lustib. Kõige alla on soovitatav panna ka spetsiaalne istutuspoti alus. Taimede valikus võid lasta kujutlusvõimel lennata!
Siseruumis saab kasutada seina kaunistamiseks kõiki toataimi, maitsetaimi ja salateid – põhimõtteliselt kõike, mida Sa soovid. Kõik sõltub vaid Sinu soovist ja kujutlusvõimest.
Lase oma aia kujutelmad lendu ja loo unistuste vertikaalne aed!

Sarnased artiklid