Villaste sokkide lainel

Anna Lutter
Anna Lutter

Otsi üles kõik oma villaste sokkide kudumisest jäänud lõngajupid ja poolikud kerad - sellel jõulul teeme nendest kingipakkide kaunistused! Kõik siin olevad kaunistused on võimalik riputada ka kuuse otsa - nii toovad need veel rohkem rõõmu. Ja miks ka mitte - hakata igal aastal valmsitama kõigist enda tehtud villaste sokkide jääkidest erilisemaid jõulukuuse kaunistusi!

Siin on sulle neli ideed, kuidas kasutades lõnga, saab teha väga lihtsaid, kuid armsaid ja kauneid detaile, mis sobivad imehästi lihtsalt pakitud jõulukingi täienduseks ja hiljem võiskid nad tee leida jõulukuusele või külmkapi ja akna külge.

 

1. Lõng ja paberteibid: võta sobiva pikkusega lõnga jupp ning murra umbes 4-5 cm pikkune paberteibi tükk ümber lõnga pooleks - kleebi kaks poolt omavahel kokku. Lõika paberteip sobivasse kujusse - tee sellest, kas kolmnurkne vimpel või kahe terava tipuga lipuke. Lisa lipukesi endale sobiv arv ning ka tihedusel lähtu enda eelistustest. Võimalik on ühe keti peal kasutada ka mitut erivärvi teipi korraga, samuti võib kombineerida ka erinevas kujus lipukesi.

 

2. Lõng ja puidust helmed: lõika kartongist välja alus, mille ümber hakkad lõnga kerima (aluse pikkus peaks olema umbes sama soovitud tutikese pikkusega. Mässi lõnga ümber kartongi. Kui oled saavutanud sobiva paksuse, pista keerdude alt läbi umbes 20 cm pikkune lõngajupp ja seo tugevalt kinni (ümbsõlm). Lõika tuti alumised keerud kääridega lahti. Eemalda papitükk. Teise umbes 20 cm pikkuse lõngajupi seo umbes 2 cm esimesest sõlmest allpool ümber tuti uus sõlm (seo tuti sisse ka eelmisest sõlme tegemisest jäänud lõngaotsas). Seo taaas umbsõlmega kinni. Tasanda tuti ots. Sukanõela abil lükka tutui otsas puidust helmed.

 

3. Lõng ja kartong: lõika kartongist välja kuju, mida soovid lõngaga katta. Näiteks süda, kuusk, ring, täheke jne. Hakka kartongist välja lõigatud detaili ümber kerima lõnga - mässi see võimalikult eripidi ja jälgi, et lõng katakas ära kõik kartongi servad. Kui kogu detail on lõngaga kaetud, siis peida lõngaots mässitud lõngakihtide vahele lihtsalt ära!

 

4. Lõng, heegelnõel ja kartong: lõika kartongist välja näiteks ring - lõika ring välja nii, et see jääks seest tühjaks - alles jäänud kartongi laius võiks olla kuskil 7 - 10 mm. Hakka heegelnõelaga heegeldama üle kartongi - haara lõnga üle kartongi serva ja heegeleda ahelsilmuseid kuni saad terve ringi täis heegeldatud. Sõlmi alguse ja lõpu otsas omavahel kokku ja peida töö sisse ära. Soovi korra saad lisada ka pohlaoksi või kartongist nime sildikese.

Sarnased artiklid