Kui sind tabab paanikahoog, siis kuidas oma tundeid kõige tõhusamalt kontrolli alla saada?
Arstiharidusega Aine Tubridy avab bestselleris "Kui paanikahoog ründab" põhajlikumalt paanikahäirete tagamaid.
Hüperaktiivsuse ehk ATH korral on häiritud organismi täidesaatvad talitlused ehk tegevuse programmeerimine, reguleerimine ja kontroll selle üle.
Diagnoositud hüperaktiivsete teismeliste hulgas on 64 protsenti üksnes tähelepanuhäireid, 28 protsenti kombi
Neurobioloogilise iseloomuga ATH (aktiivsus- ja tähelepanuhäire) on diagnoos, mida ükski lastepsühhiaater või psühholoog ei pane kergekäeliselt. Sellele on iseloomulikud tähelepanupuudulikkus, motoorne aktiivsus (hüperaktiivsus) ja vahel ka impulsiivsus.
Psühholoogilisi kriise tuleb ette iga inimese elus. Üks elab kriisi kergelt üle, teine väljub sellest vaimselt tugevamana, kolmas aga jääb aastateks hingeliselt põdema.
Bipolaarne häire viib meeleolu äärmustesse
Tekst Aive Antsov
Bipolaarne häire ehk maniakaaldepressiivne psühhoos on lihtsalt lahti seletades kahepooluseline meeleoluhäire koos mõtlemise ja tahteelu oluliste muutustega.
Kodutööde tegemine viib alati väsitava võitluseni: lapse tähelepanu on nagu sihitu rakett, mis ühest kohast teise tuiskab. Millal on see tõsine probleem ja mida ette võtta?
Laste hüperaktiivsus on viimastel aastatel aina laialdasem jututeema.
Pärast sünnitust võib naistel ette tulla nii kergemaid kui ka raskemaid meeleoluhäireid. Pere suurenemise tõttu toimub elus suur pööre, millele lisanduvad hormonaalsed nihked ning üldine väsimus ja kurnatus.