Galerii: minimalistlik hele noore pere kodu
kodus.ee
Köögi keskmes on Faina etnohõngulisest kollektsioonist pärit massiivsel jalal söögilaud | Faina/Victoria Yakusha

Helgust ja selgust, kargust ja valgust lubab minimalistlik noore pere kodus Kiievis, mille kujundas mainekas Ukraina disainer ja sisearhitekt Victoria Yakusha.

Valge ja halli vähemalt viitkümmet eri valjundit pakkuv suurlinlik kodu kannab endas ka teatavat etno-vaibi - elutoa üks sein toob metropoli Ukraina külale iseloomuliku "mazanka" talumaja hõngu. Looduslikud materjalid on kodu kujundamisel au sees - näiteks esikus tervitab külalisi keraamilistest ringidest laotud muster. Soojust lisavad muidu külaltki kargetes toonides kodule erinevad puitelemendid.  Palju on kasutatud Faina kollektsiooni aksessuaare - põneva tekstuuriga laud ja põrandalamp pärinevad just Faina kollektsioonist.

Faina/Victoria Yakusha

"Minu lemmik selles korteris on köök," räägib Victoria Yakusha. "Selle keskmes on Faina etnohõngulisest kollektsioonist pärit massiivsel jalal söögilaud - iseäranis minimalistliku köögikujunduse taustal mõjub see äärmiselt suursuguse, luksuslikuna."

Faina

Magamistuba lubab mõjule pääseda erinevate materjalide tekstuuridel:  siin kohtab jõulist betooni, aga ka puitu ja tekstiile.

Faina/Victoria Yakusha

 

Vannitoa pilgupüüdjaks on kahtlemata kogu korteri etnovaibi hästi sulanduv keraamiline valamu Vulyk. "Etnohõngulised elemendid ja naturaalsed materjalid toovad suurlinna korterisse soojust, midagi tuttavlikku. Elu niisuguses kodus ei muutu kunagi üksluiseks," leiab sisearhitekt.